کد خبر: ۵۵۴۱
تاریخ انتشار:۰۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۹
لطف‌الله سیاهکلی:
نه اصولگرایان و نه اصلاح‌طلبان نمی‌توانند از پیروزی در انتخابات آتی مطمئن باشند/مردم از اصولگرا و اصلاح‌طلب ناراضی هستند
زمان زیادی تا برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری 1400 ایران باقی نمانده است و حال احساس می‌شود بسیاری از افراد خود را محق حضور در این رقابت سیاسی می‌دانند.


آیت ماندگار- محمد آیتی: زمان زیادی تا برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری 1400 ایران باقی نمانده است و حال احساس می‌شود بسیاری از افراد خود را محق حضور در این رقابت سیاسی می‌دانند.

در حال حاضر اوضاع در جبهه اصلاحات بر وفق مراد نیست و اگر در بر همین پاشنه بچرخد احتمالاً باید نتیجه انتخابات 1400 را هم از آنِ اصولگرایان دانست، زیرا آن‌ها متخصص پیروزی در رقابت‌هایی هستند که با مشارکت حداقلی مردم روبرو می‌شود.

لطف‌الله سیاهکلی نماینده قزوین در مجلس یازدهم می‌گوید: امروز بسیاری از افراد تصور می‌کنند اگر در انتخابات ریاست‌جمهوری حضور پیدا کنند، رای می‌آورند؛ قاطعانه می‌گویم اصلاً اینطور نیست. نه اصولگرایان و نه اصلاح‌طلبان نمی‌توانند از پیروزی در انتخابات آتی مطمئن باشند، زیرا مردم به‌طور جدی از هر دو جریان سیاسی کشور ناراضی‌اند. بنده خودم اصولگرا هستم ولی باید قبول کنیم که نتوانستیم گره خاصی از مشکلات مردم را باز کنیم.

وی افزود: با عملکرد دو جناح سیاسی کشور چطور می‌خواهیم از مردم انتظار حمایت داشته باشیم؟ اقبال مردم زمانی شکل می‌گیرد که مشکلات اساسی زندگی‌شان رفع شده باشد.

این نماینده اصولگرای مجلس تصریح کرد: توصیه من به افرادی که حضور در انتخابات ریاست‌جمهوری را بر خود تکلیف کرده‌اند این است که در خلوت خود، تمام کارهای مهمی که به نفع کشور انجام داده‌اند را روی کاغذ بیاورند و ببینند آن‌قدری تاثیر داشته‌اند که حالا سودای رییس‌جمهورشدن دارند؟

سیاهکلی در پاسخ به اینکه فردی که در شورای شهر و یا مجلس رای لازم را آورده می‌تواند در ریاست‌جمهوری هم موفق باشد؟ گفت: موفقیت در هر رقابت سیاسی مختص همان انتخابات است و به این معنی نیست که فردی که رای شورای شهر و یا مجلس را کسب کرده بتواند رای انتخابات ریاست‌جمهوری را هم کسب کند. همه افراد باید بدانند هیچ شغلی به شغل دیگر برتری ندارد، بلکه برتری در اجرای احسن کاری است که ما می‌توانیم انجام دهیم. همه شغل‌ها محترم هستند و باید قدر آن را دانست. اگر من نماینده هستم باید تمام تلاش خود را به‌کار ببندم تا در جایگاهی که حضور دارم به بهترین شکل کار را مدیریت کنم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار داشت: من با نگاهی که گفته شود اگر در فلان پست باشم تاثیرگذارتر هستم، کاملاً مخالفم. شغل‌ها محل پرش برای تصاحب شغل دیگری نیست. اگر فردی با این نگاه، شغلی را تصاحب کند، حتماً جزای این خطا را خواهد دید.

سیاهکلی در پایان خاطرنشان کرد: پیشوای ما حضرت علی (ع) وقتی خلافت را از او گرفتند به گوشه‌ای نرفت که زانوی غم بغل بگیرد. او رفت چاه کَند و باغ‌هایی را آباد کرد، یعنی از عمرش استفاده کرد و سعی کرد کاری را که انجام می‌دهد به بهترین شکل باشد. همین رویکرد را در زمانی که عهده‌دار خلاف بود، داشت. یادمان باشد اصل کار، حق است و اگر کسی کاری به‌دستش باشد و در اجرا ضعیف عمل کند، حق را باطل کرده است.

منبع: روزنو