سرمقاله
آیا می‌توانیم واشنگتن را شکست‌خورده تلقی کنیم؟

آیا می‌توانیم واشنگتن را شکست‌خورده تلقی کنیم؟

مهدی مطهرنیا / کارشناس مسائل بین‌المللی
یادداشت
تحمیل هزینه‌های تازه بر بازار ارز

تحمیل هزینه‌های تازه بر بازار ارز

علی‌اصغر سمیعی / کارشناس مسائل اقتصادی
خانه، مشکلی بی‌پایان  فراروی ایرانیان

خانه، مشکلی بی‌پایان فراروی ایرانیان

عباس مهری‌اردستانی / پژوهشگر
توسعه به جای تاسف

توسعه به جای تاسف

عباس مهری‌اردستانی / پژوهشگر
خودت را شارژ کن

خودت را شارژ کن

محمدحسن سرائی / نویسنده
گزارش
بازگشت به مردم

بازگشت به مردم

علی شاملو / خبرنگار مجلس
غول کنکور

غول کنکور

جهانگیر مصلی / خبرنگار
کد خبر: ۱۰۶۴
تاریخ انتشار: ۱۳:۴۸ - ۲۸ دی ۱۳۹۷ - 18 January 2019
محمد فیضی، نماینده اردبیل در گفت‌وگو با آیت ماندگار مطرح کرد؛
محمد فیضی
آیت ماندگار- مریم آیتی: محمد فیضی، نماینده اردبیل در مجلس دهم معتقد است حمایت از کالای ایرانی به دوره خاصی مربوط نمی‌شود و باید با فرهنگ‌سازی، این مسیر را هموار کرد.

وی در ادامه افزود: حمایت از کالای ایرانی و مخصوصاً خودروی ملی تنها با شعار و حرف عملیاتی نمی‌شود و باید مزیت‌های این حمایت به اطلاع مردم رسانده شود. سال‌هاست که خودروسازان ما تلاش خود را به کار بستند تا تنوع، کیفیت و خدمات پس از فروش بهتری را به مردم عرضه کنند که بی‌تردید هرچه این مسیر تداوم داشته باشد، رضایت حداکثری در بین مشتریان ایجاد خواهد شد.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس، گفت: در شرایط کنونی اگر قرار باشد تنها به یک عامل که بتواند اوضاع و احوال کالاهای ایرانی را در بازار بهبود بخشد، اشاره کرد، آن موضوع، کیفیت است. هرچند خرید کالای ایرانی به نوعی حمایت از اقتصاد کشور است اما نباید تنها به این نکته بسنده کرد و از مردم خواست که فقط به خاطر این موضوع، کالای ایرانی بخرند و باید سیاستی از سوی تولیدکنندگان در دستور کار قرار گیرد که خروجی آن محصول، انگیزه مردم را برای خرید کالای ایرانی بیشتر کند.

نماینده اردبیل با اشاره به نقش دولت یادآور شد: امروز دولت باید به کمک تولیدکنندگان بیاید زیرا حمایت از این سرمایه‌گذاران، خدمت به اقتصاد کشور است، اقتصادی که در کنار خودکفایی و ارزآوری می‌تواند اشتغال قابل ملاحظه‌ای را در مملکت ایجاد کند. دولت باید در راستای حمایت از صنعت خودروی داخلی از مراکز تحقیق و توسعه خودروسازان حمایت کند تا شاهد ورود و بومی‌سازی تکنولوژی روز صنعت خودروی جهان باشیم. یکی از مشکلات خودروسازان برای افزایش کیفیت محصولات، پایین بودن کیفیت برخی قطعات تولیدی در داخل است که در این زمینه باید نسبت به به‌روزرسانی خطوط تولید قطعه‌سازان اقدامات لازم صورت بگیرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: سالانه کلی طرح و بودجه برای اشتغال‌زایی در کشور در نظر گرفته می‌شود که این عمل شایسته تقدیر است ولی به نظر می‌رسد در کنار این موضوع باید به بنگاه‌های اقتصادی مثل خودروسازان و قطعه‌سازان خودرو که سال‌های سال است در اقتصاد کشور فعال هستند، توجه بیشتری شود تا مسیر اشتغال‌زایی راه موفق‌تری را دنبال خواهد کرد. امروز اقتصاد بسیاری از خانواده‌ها به خطوط تولید خودروسازان داخلی گره خورده و اگر شرایط اقتصادی و تحریم‌ها به این صنعت لطمه بزند، معیشت بسیاری از مردم فعال در این حوزه دچار آسیب می‌شود که لازم و ضروری است برای اینکه این اتفاق بوقوع نپیوندد، دولت چتر حمایت خود را بر سر این صنعت نگه دارد.

شماره 71 دوهفته نامه آیت ماندگار
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: