سرمقاله
هدف اصلی آمریکا مقابل ایران

هدف اصلی آمریکا مقابل ایران

نوذر شفیعی / کارشناس مسائل بین‌المللی
یادداشت
سلطان‌کشی یا سلطان‌سازی؟!

سلطان‌کشی یا سلطان‌سازی؟!

امیرحسین امیرفیض / روزنامه‌نگار
شورا پادزهر استبداد

شورا پادزهر استبداد

علی شاملو / روزنامه‌نگار
چرایی نخبه‌زدایی

چرایی نخبه‌زدایی

محمد آقازاده / روزنامه‌نگار
گزارش
ایران اینترنشنال؛ آگاهی یا تحریف؟

ایران اینترنشنال؛ آگاهی یا تحریف؟

مسعود پیوسته / روزنامه‌نگار
این زبان مظلوم فارسی

این زبان مظلوم فارسی

امیرحسین دولتشاهی
ملودی‌ساز یگانه اما مهجور

ملودی‌ساز یگانه اما مهجور

فرید دهدزی / پژوهش‌گر
کد خبر: ۱۱۲۶
تاریخ انتشار: ۱۲:۲۳ - ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ - 20 March 2019
مهدی آیتی / نماینده مجلس ششم

آیت ماندگار- سال آینده برای کشور، سالی سخت و سرنوشت‌ساز خواهد بود. سالِ شروعِ فصلی جدید در نظام مدیریت داخلی و سیاست خارجی. از هم‌اکنون معلوم و مشخص است که سال آینده دو جبهه سخت مبارزه در مقابل نظام جمهوری اسلامی ایران وجود دارد. ۱- جبهه داخلی. برای موفقیت در این امر می‌بایست، مبارزه با فساد در همه ابعاد، سطوح و تامین امنیت قضایی و غذایی با قدرت در دستور کار مسئولان ارشد نظام قرار گیرد. ۲- جبهه سیاست خارجی. یکی از مسیر‌های آبادانی و پیشرفت کشور، داشتن بالاترین تعامل و ارتباطات سیاسی و اقتصادی با کشور‌های جهان در شرایط بسیار سخت تحریم و فشار از جانب آمریکا و متحدانش است.

از آنجا که موضع جمهوری اسلامی در مقابل آمریکا از اول انقلاب تغییری نکرده و حتی سخت‌تر هم شده، چاره‌ای نداریم جز آنکه در دو سطح ملی و بین‌المللی به سرعت، دست به اقدامات فوری و انقلابی بزنیم.

نظام جمهوری اسلامی می‌بایستی برای سال آینده دو کار مهم انجام دهد تا بتواند با اقتدار در صحنه جهانی حضور داشته باشد.

اول، برقراری انسجام داخلی از طریق تسویه و تصفیه در تمام سطوح مدیریتی و حاکمیتی و مبارزه بی‌امان با شبکه‌های فساد ۴۰ ساله و بوجود آوردن یک مجموعه مدیریتی قوی، سالم، جوان و کارآمد در تمام بخش‌های سه قوه و ارکان نظام برای برون‌رفت از مشکلات فراوان ملی و داخلی از جمله بیکاری، گرانی، ناامنی، حمایت از تولید داخلی، صادرات و اشتغال در جهت بازگشت به اقتصاد سالم و پویا است.

دوم، ایجاد دکترین جدید دیپلماسی فعال در صحنه جهانی و بین‌المللی با تمام دولت‌ها و ملت‌های دور و نزدیک در جهت خنثی‌سازی فشار‌ها و تحریم‌های آمریکا و هم‌پیمانانش است. برای تحقق این دو هدف مهم ملی و بین‌المللی تنها یک راه‌حل وجود دارد و آن، جلب رضایت ملت از طریق بر سر کار آمدن دولتمردانی نخبه، مردمی، پاکدست و کارآمد است؛ که این مهم حاصل نمی‌شود مگر با مشارکت واقعی اقشار و طبقات مختلف مردم.

شماره ۷۵ دوهفته نامه آیت ماندگار
اخبار مرتبط
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
کارتون
بدون شرح!

بدون شرح!

ولیکوویچ میودراگ
آخرین اخبار
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها