سرمقاله
«صدتایی» شدنی که آسان نبود

«صدتایی» شدنی که آسان نبود

محمد آیتی / مدیرمسئول
یادداشت
از چادگان تا اردستان در پی کاوه آهنگر

از چادگان تا اردستان در پی کاوه آهنگر

عباس مهری‌اردستانی / پژوهش‌گر
آیا ماسک‌زدن همه چیز است؟

آیا ماسک‌زدن همه چیز است؟

اکبر زمانی / روزنامه‌نگار
زلزله و بحران آتش‌سوزی در کشور

زلزله و بحران آتش‌سوزی در کشور

فریبرز ناطقی‌الهی / استاد دانشگاه
سلطان‌کشی یا سلطان‌سازی؟!

سلطان‌کشی یا سلطان‌سازی؟!

امیرحسین امیرفیض / روزنامه‌نگار
گزارش
چرا رویای 92 بدل به کابوس 99 شد؟

چرا رویای 92 بدل به کابوس 99 شد؟

امیرحسین امیرفیض / روزنامه‌نگار
همدستی ترامپ و کرونا!

همدستی ترامپ و کرونا!

جهانگیر مصلی / خبرنگار
دروغ_ممنوع

دروغ_ممنوع

گروه اجتماعی
کد خبر: ۱۳۰۹
تاریخ انتشار: ۱۶:۱۷ - ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - 17 August 2019
مدیرعامل پرسپولیس:
ایرج عرب با حضور در برنامه سلام صبح به خیر درباره شرایط فعلی سرخپوشان در آستانه شروع مسابقات لیگ برتر صحبت کرد.
آیت ماندگار- سعید اکبری امروز در این برنامه میزبان ایرج عرب مدیرعامل پرسپولیس بود.

عرب در واکنش به نظرسنجی برنامه درباره عامل زیر سوال رفتن عملکرد باشگاه در مقابل طرفداران گفت: در این نظرسنجی کار‌های خوبی که در باشگاه انجام شده دیده نشده و بیشتر به بحث‌های چالشی دقت شده است. نقاط قوت بسیاری در عملکرد هیات مدیره وجود دارد. ما باید نسبت به مسائل واقع بین باشیم، اما به موضوعات پرسپولیس سطحی نگاه می‌شود. این باشگاه دولتی و با انبوهی از مشکلات است. دیده اید و خواهید دید که این مشکلات با تغییرات مدیریتی نه در گذشته حل شده و نه در آینده حل خواهد شد.

وی درپاسخ به اینکه شما قبل از اینکه مدیریت باشگاه را بپذیرید می‌دانستید دولتی است، افزود: اتفاقاتی می‌افتد که به اینکه شما قبلا می‌دانستید باشگاه دولتی است یا نه ربطی ندارد. مگر ما می‌دانستیم نرخ ارز سه برابر می‌شود؟ مگر می‌دانستیم برانکو ناگهان می‌رود؟ درآمد‌های ما که ریالی است چطور بالا رفته است؟! وقتی قرارداد یک مربی ناگهان سه برابر می‌شود چطور با پول ریالی می‌شود جبرانش کرد.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درباره حواشی رفتن برانکو توضیح داد: برانکو روز قبل از رفتن خود اعلام کرد من هستم، اما فردای آن روز وکیل او نامه نوشت و گفت مطالبات من را بدهید که بخشی از آن‌ها در پایان لیگ ایجاد شده بود و ایشان مثلا هنوز قهرمان نشده بود که بخواهد پاداش قهرمانی بگیرد و او ناگهان همه بدهی‌ها و پیش پرداخت فصل بعد را خواست.

عرب تاکید کرد: دو ماه قبل از رفتن برانکو ایشان ۵۰۰ هزار یورو یعنی ۸ میلیارد پول گرفتند. او گفت تا ۱۸ ژوئن پول مرا بدهید من می‌مانم. چند روز قبل پول آمادده شد. ما به دلیل تحریم‌ها امکان واریز پول‌ها را نداشتیم و وجه‌ها را نقدی دریافت می‌کردند. حتی همان ۵۰۰ هزار یورو را هم من نقدی در پاکت به او داده بودم. چهار روز قبل از تمام شدن موعدی که برانکو اعلام کرده بود، پول ایشان آماده بود، اما دو روز قبل از این موعد اعلام کرد می‌خواهد برود.

وی درباره انتقاداتی که به بروز این اتفاق در دوران کاری او شده، یادآور شد: مگر یک مربی همه عمر در یک جا می‌ماند؟ این اتفاق در دوره ما افتاد، اما در هر دوره‌ای می‌توانست بیفتد. ایشان تصمیمی برای ماندن نداشت بعد‌ها که منزل ایشان را تحویل گرفتیم فهمیدیم دو ماه قبل اسباب و اثاثیه اش را به گمرک داده است.

مدیرعامل پرسپولیس تاکید کرد: تمام تلاش ما این بود که ایشان را نگه داریم. تامین رقم ۱ میلیون یورویی در عرض یک هفته تلاش نیست؟ ترغیب و تشویق ایشان تلاش نیست؟ شما به چه چیزی تلاش می‌گویید؟ قطعا وقتی او دو ماه قبل وسایل خود را برده تصمیم او به رفتن بوده است. تمام شواهد و قرائن نشان می‌دهد او می‌خواسته برود.

عرب در پاسخ به اینکه چطور متوجه اسباب کشی او نشدید، تصریح کرد: مگر باشگاه به خانه و زندگی شخصی افراد نظارت دارد؟ مگر صاحبخانه هر روز نگاه می‌کند که مستاجر چه می‌کند؟ البته ایشان که صاحبخانه و اختیاردار بود و باشگاه هم هیچوقت در زندگی شخصی سرمربی خود دخالت نمی‌کند. ما تلاش زیادی کردیم تا ایشان بماند و در حد توان خواسته هایش را تامین کردیم. پول ایشان را در موعد مقرر آماده کردیم. اگر گزینه دیگری برای تلاش وجود دارد که ما انجام نداده ایم بفرمایید.

وی که از انتقادات هواداران گلایه داشت، ادامه داد: ما به نظر هواداران احترام می‌گذاریم، اما اینکه این سوال در چه سطحی پرسیده شده قابل تامل است. بیرانوند مانده، علیپور، ترابی و انصاری را نگه داشته ایم. بازیکنانی بودن که شروطی در قراردادشان بود که به راحتی می‌توانستند بروند. مثلا این شرط که اگر از قرارداد خارجی درصدی به باشگاه می‌آوردند می‌توانستند بروند. انصاری و ترابی به راحتی می‌توانستند جدا شوند. باشگاه و هیات مدیره تلاش کردند و کار‌های بسیار زیادی انجام شد و تلاش زیادی کردیم تا بازیکنانی که سه دوره تیم را قهرمان کردند نگه داریم و نادیده گرفتن این همه تلاش برای نگه داشتن این‌ها اجحاف است. امیری و کنعانی زادگان را گرفتیم و مدافع خارجی مان هم در راه است. خیلی هم شو ندادیم و اینکه هر روز مصاحبه کنیم چه مشکلی را حل می‌کند.

مدیرعامل پرسپولیس اذعان کرد: مسائلی است که از دید هوادار دور است. برخی به هوادار می‌گویند به اسپانسر کمک نکنید، چون پول را به باشگاه نمی‌دهد و سیم کارت‌ها را بشکنید! دولت هم که کمک نمی‌کند. هواداران هم هزار تومان هم به حساب هواداری واریز نکردند بعد توقع دارند بازیکن یک میلیون دلاری بگیریم.

وی با بیان اینکه باشگاه ما دارای نظم مالی است و درآمد‌ها و هزینه هایمان کامل مشخص است، تاکید کرد: درآمد‌ها کفاف هزینه‌ها را نمی‌دهد قیمت بازیکنان خیلی بالا رفته است و اگر بازیکن نگیریم فشار هواداری و اگر بگیریم مشکل مالی خواهیم داشت و حاشیه ایجاد می‌کند.

مدیرعامل پرسپولیس در پاسخ به اینکه آیا قرارداد ۷ میلیاردی بیرانود صحت دارد، گفت: قرارداد او تغییری نکرده و او آفر‌هایی داشت که با غیرت ماند و از خودش گذشت. مذاکرات زیادی برای ماندن بازیکنان شد و تیم همان تیم قهرمان است، علاوه بر اینکه دو ملی پوش هم اضافه شده، بازیکنان جوان آورده ایم، سرمربی خیلی خوبی گرفته ایم. بالاخره برانکو روزی از پرسپولیس می‌رفت.

وی یادآور شد: ما اینستاگرام ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار فالوری که معلوم نبود در اختیار چه کسی بود و باشگاه را می‌زد پیگیری کردیم. هنوز مشخص نیست این صفحه دست چه کسی بوده و دادگاه بررسی می‌کند. از این حساب درآمدزایی می‌شده و بابت استوری‌ها پول می‌گرفتند و این موضوع در حال بررسی است.

عرب افزود: کار‌های بسیار زیادی که انجام شد در باشگاه دیده نمی‌شود و فکر می‌کنم بیشتر یک فضاسازی ایجاد شده است. تیم امروز نیاز به آرامش دارد. برانکو دو ماه است رفته و کالدرون آمده هنوز سراغ برانکو را می‌گیرند. انصاف نیست او که دارد کارش را می‌کند و با دستیارانش دارد جلو می‌رود نادیده بگیریم. باید صبورانه نسبت به مسائل واکنش نشان بدهیم و آرام باشیم.

مدیرعامل پرسپولیس با بیان اینکه برانکو در پرسپولیس برانکو شد و ابتدا عملکرد او این نبود، ادامه داد: باید از پرسپولیس و کالدرون حمایت کرد. کالدرون قبل از قرارداد می‌گفت سر تمرین برویم و خیلی انگیزه دارد. هدف ما حمایت از تیم است، اما تمام مشکلات رفتن برانکو را گردن مدیریت می‌اندازند. حالا دیگر عمر مدیریتی باشگاه‌ها به ۸ ماه رسیده است. این تغییرات مدیریتی اگر می‌خواست اثرگذار باشد اثر خود را می‌گذاشت و باید سراغ ایرادات ساختاری پرسپولیس برویم و تا این‌ها را حل نکنیم مشکل پرسپولیس حل نمی‌شود و پرداختن به مشکلات سطحی دردی را دوا نمی‌کند.

وی در پایان درباره شایعه استعفایش نیز گفت: ما یک استعفای باز پیش وزیر داریم، اما اخباری که مطرح شد جعلی و از سوی برخی است که نمی‌خواهند پرسپولیس موفق شود.

منبع: ایلنا
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
شعرخوانی
کارتون
بدون شرح!

بدون شرح!

معمر اولچای
آخرین اخبار
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها