سرمقاله
پادشاهان لُخت

پادشاهان لُخت

محمد فاضلی / استاد دانشگاه
یادداشت
اقتصاد ایران و چالش جذب سرمایه‌های خارجی

اقتصاد ایران و چالش جذب سرمایه‌های خارجی

مجید سلیمی‌بروجنی / تحلیل‌گر اقتصادی
آموزش ‌و پرورش نیازمند خانه‌تکانی

آموزش ‌و پرورش نیازمند خانه‌تکانی

مهدی مطهرنیا / استاد دانشگاه
از زمین‌خواری تا ایران‌خواری

از زمین‌خواری تا ایران‌خواری

مرتضی بهشتی / استاد دانشگاه
کد خبر: ۱۵۰۷
تاریخ انتشار: ۰۱:۵۹ - ۲۰ آبان ۱۳۹۸ - 11 November 2019
جعفرزاده‌ایمن‌آبادی در گفت‌وگو با «آیت ماندگار»:
غلامعلی جعفرزاده‌ایمن‌آبادی

آیت ماندگار- غلامعلی جعفرزاده‌ایمن‌آبادی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس در خصوص عدالت صنعتی به «آیت ماندگار» گفت: متاسفانه با قدرت چانه‌زنی که برخی افراد دارند، هیچ‌گاه به معنای واقعی شاهد برقراری عدالت صنعتی نبوده‌ایم.

وی افزود: با نگاهی به روند کاری دولت‌ها می‌بینیم که همیشه چه کم و چه زیاد، افرادی به‌دنبال استفاده از رانت بودند. اکنون بنده به‌عنوان یکی از نمایندگان مجلس از آقای رحمانی، وزیر زحمت‌کش صمت می‌خواهم که یک گزارش مبسوطی را به جامعه ارائه دهند و بگویند طبق آمایشی که انجام دادند چقدر عدالت صنعتی به منصه ظهور رسیده است.

نماینده رشت در ادامه عنوان کرد: یکی از سوالات و انتقادات من به وزرای گذشته صمت این است که چرا سایت‌های خودروسازی در کشور این‌قدر پراکنده است؟ به‌نظر من، همین پراکندگی باعث شده که قیمت تمام‌شده خودرو بسیار بالا باشد و این یک بی‌عدالتی محض است.

نایب رییس فراکسیون مستقلین اظهار داشت: بسیاری از استان‌های کشور دارای ظرفیت‌های بالقوه‌ای هستند، اما به‌خاطر عدم‌حمایت مسئولان مظلوم واقع شدند و می‌بینیم که صنایعی که می‌توانستند در برخی نقاط کشور جریان‌ساز باشند، بدون تحرک باقی مانده‌اند.

جعفرزاده افزود: وزرات صمت باید اعلام کند که بناست سال 1400 در بخش‌های مختلف صنعتی و معدنی در چه نقطه‌ای قرار بگیریم. اگر این برنامه و هدف‌گذاری‌ها اعلام شود، آن‌گاه مردم خیلی راحت می‌توانند به‌عنوان قاضی، روند کار را رصد کنند.

وی یادآور شد: برقراری عدالت صنعتی آرزوی همه است، ولی باید تقویم زمانی آن در اختیار سرمایه‌گذاران و مردم قرار بگیرد تا در یک دوره زمانی بتوان ضعف و قوت برنامه را مورد بحث و بررسی قرار داد.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
کارتون
بدون شرح!

بدون شرح!

هادی اکبری
پربازدیدترین ها