یادداشت
سخن از دردِ امروز مردم جهان

سخن از دردِ امروز مردم جهان

هنگامه ناهید / نویسنده و منتقد
وحشتِ باکلاس!

وحشتِ باکلاس!

علی ششتمدی / روزنامه‌نگار
ظرائف مکتب وزیری

ظرائف مکتب وزیری

فرید دهدزی / پژوهش‌گر و نویسنده
ویروسی به‌مثابه آینه!

ویروسی به‌مثابه آینه!

علی ششتمدی / روزنامه‌نگار
گزارش
جنبش ادامه دارد

جنبش ادامه دارد

فواد شمس / روزنامه‌نگار
ویروسِ پنهان کاری

ویروسِ پنهان کاری

امیرحسین امیرفیض / روزنامه‌نگار
کد خبر: ۱۹۴۶
تاریخ انتشار: ۱۲:۱۱ - ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ - 10 March 2020
مدیرعامل باشگاه پرسپولیس پس از استعفای خود اقدام به افشاگری علیه اعضای هیات مدیره کرد. وی همچنین از نقش پررنگ وزیر ورزش در این تغییرات پرده برداشت و گفت: باشگاه مبارک خودشان باشد.
آیت ماندگار- محمدحسن انصاری‌فرد دوشنبه شب پس از اعلام استعفای خود از مدیرعاملی باشگاه پرسپولیس گفت: آقایان هیأت مدیره متأسفانه بدون اطلاع من حسین قدوسی را که از یاران باوفای باشگاه پرسپولیس بوده و فردی بسیار زحمتکش و دلسوز و کاربلد محسوب می‌شود را برکنار کردند.

وی افزود: بعد از این اتفاق اعضای هیأت مدیره خبر و این برکناری را بدون هماهنگی با من روی رسانه‌های اجتماعی باشگاه منتشر کردند که وقتی من این خبر را خواندم شوکه شدم.

بازیکن پیشین سرخ‌پوشان ادامه داد: به دنبال این موضوع رسول پناه از لفظ بسیار جسارت آمیزی در قبال من روی واتس‌اپ فرستاد. او پیامی را با این مضمون برایم ارسال کرد، جای تأسف است که رئیس هیأت مدیره یک باشگاه این چنین به مدیرعاملش توهین می‌کند. او پیام داد خبر مصوبه هیأت مدیره را که در اپلیکیشن باشگاه منتشر شده، سایت باشگاه تحریف کرده است، لذا خواهشمند است نسبت به اصلاح آن اقدام کنید و قدوسی طبق مصوبه هیأت مدیره همکاری اش با باشگاه غیر قانونی خواهد بود و در صورت ادامه همکاری وی، عواقب آن بر عهده جنابعالی است.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس یادآور شد: درگیری‌های ما با اعضای هیأت مدیره باشگاه در این مدت خیلی زیاد بود، ولی من نمی‌خواستم به خاطر آرامش پرسپولیس هواداران این مسائل را متوجه شوند. آن‌ها کار را به جایی رساندند که دیگر جای ماندن من نیست، چون مدیرعاملی که نتواند مدیر روابط عمومی‌اش را خودش انتخاب کند حتماً اختیار ندارد. بعد از جدایی عرب، با وجود جای خالی دو ماهه در هیأت مدیره، هنوز به عنوان هیأت مدیره انتخاب نشده‌ام و این موضوع خودش نشان دهنده همه چیز است.

وی یادآوری کرد: در نشست روز دوشنبه هیأت مدیره صراحتاً اعلام کردند وزیر ورزش خواسته که قدوسی نباید در باشگاه پرسپولیس باشد، من هم سوال کردم به چه دلیل او نباید باشد، فقط یکی از دلایل را به من منتقل کنید. آن‌ها گفتند اسپانسر باشگاه مدعی است که قدوسی با ما همکاری نمی‌کند در حالی که قدوسی شبانه روز برای این باشگاه زحمت کشیده است.

وی در پاسخ به این سوال که با این شرایط موضع خودش چه خواهد بود، گفت: موضع من این است، این باشگاه مبارک خودشان باشد. در این ۷،۸ ماه با امثال قدوسی‌ها با تمام وجود برای این باشگاه تلاش کردیم، در هیأت مدیره باشگاه خیلی اهانت‌ها به من شد، اما من صورتم را با سیلی سرخ نگه داشتم. هاشمی ۶ جلسه غیبت می‌کرد، اما در جلسه هیأت مدیره وقیحانه به من جسارت می‌کرد. من توهین‌ها و بی ادبی‌های آن‌ها را به وزیر ورزش گزارش کردم و بار‌ها گفتم که دل این هیأت مدیره با ما نیست و نمی‌خواهند ما موفق شویم، حتی گفتم که آن‌ها چهار چرخ باشگاه را فلج کرده‌اند، چون بحث‌های اقتصادی خوبی داشتیم و درآمدزایی‌های خوبی صورت گرفت، اما هیچ اتفاقی رخ نمی‌داد.

انصاری‌فرد تصریح کرد: با ادامه کار متوجه شدم به هر دری می‌زنیم آن را می‌بندند. نمی‌دانم این اتفاق از چه مقامی صورت گرفته است، چون حتی با بانک گردشگری در حال انعقاد قرارداد بودیم، اما جالب است بدانید صبح امروز معاون اقتصادی‌ام را حتی به ساختمان راه ندادند.

مدیرعامل سرخ‌پوشان در پاسخ به این سوال که آیا از سمت خود استعفا می‌دهد یا خیر گفت: بله. من از هواداران عزیز پرسپولیس عذرخواهی و افتخار می‌کنم نیرویی مثل حسین قدوسی داشتیم. با تمام وجود با هم کار کردیم و نتیجه‌اش را هم گرفتیم، تیم ما با ۱۰ اختلاف امتیاز در صدر جدول است، ولی هیأت مدیره‌ای که از جانب وزیر ورزش حمایت می‌شد ما را همراهی نکرد. در سه ماهی که رسول پناه به عنوان رئیس هیأت مدیره انتخاب شد متوجه شدم که وزیر فقط با وی امورات را هماهنگ می‌کند و دیگر هیچ ارتباطی با من نداشت. آن‌ها جلسات مخفیانه برگزار می‌کردند و این موضوعات همه نشان می‌دهد ماهیت کار چیست.

وی افزود: سوالم از وزیر این است اگر به من اعتقادی نداشتید چرا این کار را کردید؟ سلطانی فر هر روز وعده می‌داد که شما عضو هیأت مدیره می‌شوید، ولی من به او گفتم وقتی این اتفاق نمی‌افتد سایر اعضا مدعی می‌شوند که وزیر من را قبول ندارد و به همین دلیل هر چه از دهانشان در می‌آید به من می‌گویند. هاشمی در آخرین جلسه هیأت مدیره در حضور جمع توهین‌هایی به من کرد که شرمم می‌آید آن‌ها را به زبان بیاورم.

انصاری فرد اضافه کرد: با ادامه این روند به صلاح پرسپولیس نیست که در اینجا بمانم و به همکاری ام ادامه دهم. مطمئن هستم با رفتن من زیر ساخت‌هایی که آماده کردم گشایش پیدا خواهد کرد و باشگاه به درآمدزایی خوبی می‌رسد. در این بین خبیری، یلوه و قدوسی و … که با من کار می‌کردند زحمات زیادی کشیدند آن هم با وجود کارشکنی‌هایی که هیات مدیره انجام می‌داد.

وی در خصوص مطالبات برانکو و بودیمیر گفت: منابع مالی خوبی وجود دارد که بستر آن آماده شده، اما همکاری صورت نمی‌گرفت. متوجه شدم که با شرکت آتیه داده‌پرداز که خودم آن‌ها را به پرسپولیس آوردم هماهنگ شده‌اند و برخلاف اطلاع من کار‌هایی انجام می‌دهند که مدیرعامل را از این بحث خارج کنند. آقایان در دو سه جلسه اخیر صراحتاً اعلام کردند قدوسی مانع درآمدزایی آتیه داده‌پرداز است در حالی که این حرف غلط بود.

انصاری‌فرد در خصوص اینکه فکر نمی‌کند این موضوع با صحبت کردن با وزیر ورزش حل شود تاکید کرد: خیر، چون به من جسارت می‌شود و وزیر از آن‌ها حمایت می‌کند. این‌ها نشان می‌دهد که هیات مدیره با وزیر ورزش هماهنگ است و من این وسط یک غریبه هستم. شاید آقایان تصور می‌کردند بعد از رفتن برانکو باید فردی مثل انصاری فرد بیاید و آرامش را بر پرسپولیس حکمفرما کند، ولی حالا آن‌ها منافعی دارند که با خصوصیات اخلاقی ام سازگار نیست.

وی تاکید کرد: هواداران پرسپولیس بدانند مشکلی ایجاد نمی‌شود و این نفرات حتماً پول خواهند آورد. هنگامی که کالدرون رفت وزیر گفت ۳۰۰ هزار دلار او آماده است، ولی با وجودی که قرار بود این پول را بدهند هیچ کمکی صورت نگرفت. فقط یک بار رسول پناه ۲ میلیارد پول آورد که قرار بود از بانک گردشگری بگیریم و پس بدهیم که این قرارداد هم منعقد نشد. آقایان کار را به جایی رساندند که علیرغم میل باطنی از باشگاه پرسپولیس خداحافظی کنیم.

منبع: مهر
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
شعرخوانی
کارتون
بدون شرح!

بدون شرح!

مارکو دی آنجلیس
پربازدیدترین ها