سرمقاله
منطق را جایگزین مناقشه کنیم

منطق را جایگزین مناقشه کنیم

سیدشهاب‌الدین چاوشی / پژوهش‌گر
یادداشت
از چادگان تا اردستان در پی کاوه آهنگر

از چادگان تا اردستان در پی کاوه آهنگر

عباس مهری‌اردستانی / پژوهش‌گر
آیا ماسک‌زدن همه چیز است؟

آیا ماسک‌زدن همه چیز است؟

اکبر زمانی / روزنامه‌نگار
زلزله و بحران آتش‌سوزی در کشور

زلزله و بحران آتش‌سوزی در کشور

فریبرز ناطقی‌الهی / استاد دانشگاه
سلطان‌کشی یا سلطان‌سازی؟!

سلطان‌کشی یا سلطان‌سازی؟!

امیرحسین امیرفیض / روزنامه‌نگار
گزارش
همدستی ترامپ و کرونا!

همدستی ترامپ و کرونا!

جهانگیر مصلی / خبرنگار
دروغ_ممنوع

دروغ_ممنوع

گروه اجتماعی
کد خبر: ۴۶۵۳
تاریخ انتشار: ۱۳:۲۵ - ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - 01 August 2020
نرگس جوزدانی متخصص تغذیه و رژیم درمانی درباره رژیم غذایی سه ساعته اظهار کرد: در این نوع رژیم غذایی همه افراد به خصوص کودکان باید هر سه ساعت یک بار غذا بخورند.


آیت ماندگار- او افزود: الگوبرداری از رژیم غذایی سه ساعته باعث افزایش متابولیسم و استفاده بیشتر از ذخایر چربی‌های بدنی می‌شود و در این رژیم افراد می‌توانند از هر نوع غذای محبوب خود استفاده کنند.

جوزدانی درباره نحوه غذا خوردن نادرست گفت: غذا خوردن نادرست یا نامنظم گرسنگی بیشتری به افراد وارد می‌کند و الگو برداری از این روش باعث ذخیره انرژی و تبدیل آن‌ها به بافت چربی می‌شود و همین عامل استفاده از ذخایر کربوهیدراتی و پروتئینی بدن را افزایش خواهد داد.

سوخت و ساز بدن با الگو برداری از رژیم سه ساعته
این متخصص تغذیه و رژیم درمانی با اشاره به قانون‌های رعایت رژیم غذایی ۳ ساعته اظهار کرد: الگوبرداری از رژیم غذایی سه ساعته باعث می‌شود تا مصرف مواد غذایی یا مواد خوراکی در تمام طول روز چربی‌های بدنی را به سوخت و ساز تبدیل کند. برای رعایت این نوع رژیم غذایی بهتر است مواردی مانند مصرف صبحانه حداکثر یک ساعت بعد از بلند شدن از خواب، مصرف وعده‌های غذایی کم در هر سه ساعت یک بار، عدم مصرف مواد خوراکی یا مواد غذایی تا سه ساعت قبل از خواب و میزان مصرف متعادل غذا در هر وعده غذایی رعایت شوند.

جوزدانی با بیان اینکه الگوبرداری از رژیم سه ساعته باعث کاهش وزن در افراد می‌شود، تاکید کرد: رژیم غذایی سه ساعته باعث کاهش وزن ۲/۵ کیلو گرمی در طول دو هفته اول و یک کیلو گرمی در طول هفته سوم می‌شود و این عامل کاهش کورتیزول یا هورمون استرس در بدن را به دنبال خواهد داشت.

او ادامه داد: رعایت رژیم غذایی سه ساعته باعث انرژی بیشتر و گرسنگی کمتر خواهد شد؛ چرا که دریافت سه ساعته غذا سطح گلوکز خون را ثابت نگه می‌دارد. در این رژیم غذایی هیچ محدودیتی برای مصرف غذا وجود ندارد و همه انواع گروه‌های غذایی توصیه می‌شوند.

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی با بیان اینکه تعادل دریافت مواد غذایی در رژیم ۳ ساعته اهمیت دارد، تاکید کرد: پروتئین‌های کم چرب، روغن کتان و روغن زیتون در رژیم غذایی سه ساعته توصیه می‌شوند؛ بهترین زمان برای مصرف صبحانه ساعت ۷ صبح، ناهار ساعت ۱۳ و شام در ساعت ۱۹ است که در این میان مصرف دو میان وعده به میزان بسیار زیاد اهمیت خواهد داشت و نباید از آن غافل شد، حتی این رژیم هیچ منعی برای مادران باردار نخواهد داشت.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

اخبار مرتبط
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
شعرخوانی
زیارتگاه عشق

زیارتگاه عشق

علی هاشمی‌چلابی
کارتون
بدون شرح!

بدون شرح!

معمر اولچای
آخرین اخبار
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها