سرمقاله
منطق را جایگزین مناقشه کنیم

منطق را جایگزین مناقشه کنیم

سیدشهاب‌الدین چاوشی / پژوهش‌گر
یادداشت
از چادگان تا اردستان در پی کاوه آهنگر

از چادگان تا اردستان در پی کاوه آهنگر

عباس مهری‌اردستانی / پژوهش‌گر
آیا ماسک‌زدن همه چیز است؟

آیا ماسک‌زدن همه چیز است؟

اکبر زمانی / روزنامه‌نگار
زلزله و بحران آتش‌سوزی در کشور

زلزله و بحران آتش‌سوزی در کشور

فریبرز ناطقی‌الهی / استاد دانشگاه
سلطان‌کشی یا سلطان‌سازی؟!

سلطان‌کشی یا سلطان‌سازی؟!

امیرحسین امیرفیض / روزنامه‌نگار
گزارش
همدستی ترامپ و کرونا!

همدستی ترامپ و کرونا!

جهانگیر مصلی / خبرنگار
دروغ_ممنوع

دروغ_ممنوع

گروه اجتماعی
کد خبر: ۴۶۵۶
تاریخ انتشار: ۱۳:۳۵ - ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - 01 August 2020
رییس کمیته صیانت سازمان لیگ در خصوص ادعای بازیکن لیگ یکی در مورد دوپینگ توضیح می‌دهد.


آیت ماندگار- بازیکن سابق سرخپوشان پاکدشت اتهام بزرگی به مهدی پاشازاده زد. او که سال گذشته به خاطر دوپینگ ۴ سال از فوتبال محروم شد، حالا می‌گوید پاشازاده عامل دوپینگش بوده است. ماهی در تازه‌ترین مصاحبه خود گفت سرمربی سابق سرخپوشان به او و دیگر بازیکنان آمپول‌هایی می‌داد تا تزریق کنند. بعد از این ادعا‌های عجیب ماهی حجت الاسلام علیپور رئیس کمیته صیانت سازمان لیگ توضیحاتی می‌دهد.

*آقای علیپور ماهی بازیکن سابق سرخپوشان پاکدشت اعلام کرده مهدی پاشازاده به او و دیگر بازیکنان آمپول می‌داد و به همین خاطر دوپینگش سال گذشته مثبت شد.

-ببینید ما معمولا به صورت رندم تیم‌ها را چک می‌کنیم. سرخپوشان هم از جمله تیم‌هایی بود که ما آن‌ها را چک می‌کردیم. بعضی وقت‌ها بدون اطلاع افسران دوپینگ به اردوی تیم‌ها می‌رفتند و تست می‌گرفتند. امسال هم داریم همین کار را می‌کنیم. برای بازی‌های باقی مانده لیگ یک و لیگ برتر قطعا بحث تست دوپینگ را خواهیم داشت. طی جلساتی که با کمیته پزشکی داشتیم، قرار شده ماموریت ویژه در هفته‌های آخر گرفتن همین تست‌های دوپینگ باشد.

*در مورد نمونه ماهی بحث یا ابهامی وجود ندارد؟

-خب ایشان دوپینگ کرد و حکم محرومیت برایش صادر شد. ببینید بازیکن نمی‌تواند بگوید تدارکات، مربی، ماساژور، پزشک یا مدیر من را دوپینگی کرده اند. هر فردی نسبت به عمل و اقدام خودش مسئولیت دارد. صراحت در قرارداد‌ها هم این موارد ذکر شده است. قبلا بعضی مربیان در زمینه دوپینگی کردن بازیکنان خبره و شهره بودند. ما به شکل خاصی این مربیان و تیم هایشان را کنترل می‌کردیم. ولی یک بحث مهم درباره مواردی، چون موارد ماهی وجود دارد. اینکه چرا بازیکن تمکین کرده و در آن زمان ما را در جریان قرار نداده است؟ ماهی باید همان موقع به ما این موضوع را اعلام می‌کرد.

*حرف‌های او قابل پیگیری است؟

-ما به عنوان یک خبر این موضوع را پیگیری خواهیم کرد.

*منظورتان چیست؟

-یعنی پیگیری می‌کنیم و ببینم آیا اصلا او چنین اظهاراتی داشته؟ بعد توضیحاتش را می‌شنویم.

بازیکن نمی‌تواند بگوید تدارکات، مربی، ماساژور، پزشک یا مدیر من را دوپینگی کرده اند. هر فردی نسبت به عمل و اقدام خودش مسئولیت دارد. صراحت در قرارداد‌ها هم این موارد ذکر شده است.

*ممکن است پاشازاده هم دعوت شود؟

-باید ابتدا توضیحات ماهی را بشنویم اگر حرف هایش صحت داشته باشد طبیعتا تمام افراد مرتبط به این موضوع را دعوت خواهیم کرد. این را هم بگویم ما یک کارگروهی در سازمان لیگ برای همین مسئله دوپینگ داریم. اگر مورد مشکوکی باشد سریعا بررسی خواهیم کرد. قرار است افسران مبارزه با دوپینگ هم به صورت غافلگیر کننده تست‌هایی بگیرند.

*شما گفتید بعضی مربیان در این زمینه خبره و شهره بودند. یعنی واقعا چنین چیزی صحت داشته؟

-بله، برای ما ثابت شد که بعضی مربیان باعث دوپینگ بازیکنان می‌شدند. همان موقع هم حکم محرومیت‌هایی دادیم که دقیقا به خاطر همین مسئله بود.

منبع: خبرآنلاین


اخبار مرتبط
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
شعرخوانی
زیارتگاه عشق

زیارتگاه عشق

علی هاشمی‌چلابی
کارتون
بدون شرح!

بدون شرح!

معمر اولچای
آخرین اخبار
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها