سرمقاله
یادداشت
اتحاد شوم دلواپسان و براندازان!

اتحاد شوم دلواپسان و براندازان!

علی شاملو / روزنامه‌نگار
به خودمان باختیم!

به خودمان باختیم!

محمد فتحی‌زاد / روزنامه‌نگار
«آیت ماندگار» رسانه‌ای همراه با زمان

«آیت ماندگار» رسانه‌ای همراه با زمان

مهدی آیتی / نماینده ادوار مجلس
گزارش
فايده باوری چيست؟

فايده باوری چيست؟

گروه فرهنگ و اندیشه
چرا رویای 92 بدل به کابوس 99 شد؟

چرا رویای 92 بدل به کابوس 99 شد؟

امیرحسین امیرفیض / روزنامه‌نگار
همدستی ترامپ و کرونا!

همدستی ترامپ و کرونا!

جهانگیر مصلی / خبرنگار
کد خبر: ۴۶۷۹
تاریخ انتشار: ۲۰:۳۷ - ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - 02 August 2020
میثم شکری ساز متولد سال 1365 است؛ جوانی 34 ساله که درحال حاضر مدیر عامل هولدینگ پارس پندار نهاد می باشد.
آیت ماندگار- افشاگری ها و اتهامات مجازی همیشه بازار داغی داشته و دارند، این روزها نیز خبرهایی دست به دست می شود که در جدیدترین آن ها میثم شکری ساز کارآفرین و مدیر جوان مورد اتهام کلاهبرداری و جعل مدرک قرار گرفته است. اما میثم شکری ساز کیست؟ چه اقداماتی تاکنون انجام داده؟ آیا کارآفرینی است که این روزها دست به جعل مدرک و کلاهبرداری زده؟ آیا این شایعات صحت دارند؟ براساس تحقیقات و بررسی های انجام شده این فرد، یکی از جوان ترین مدیران اقتصادی ایران است. در ادامه قصد داریم شما را بیشتر با میثم شکری ساز آشنا کنیم و این اتهامات وارده به وی و صحت و سقم آن ها را بررسی کنیم.

میثم شکری ساز کیست؟

میثم شکری ساز متولد سال 1365 است؛ جوانی 34 ساله که درحال حاضر مدیر عامل هولدینگ پارس پندار نهاد می باشد. وی تحصیلات دانشگاهی خود را با رشته مهندسی گرایش تولید صنعتی آغاز و در ادامه نیز مقطع کارشناسی ارشد خود را در رشته مدیریت MBA ادامه داده و از دانشگاه های امیر کبیر تهران و اشتنبایس آلمان از این رشته فارغ التحصیل شد. طبق بررسی های صورت گرفته تحصیلات آکادامیک وی به همین چند مورد ختم نمی شود. او همچنین تحصیلات تکمیلی را در رشته کارآفرینی ادامه داده و مدرک دکترای کارآفرینی خود را با گرایش آموزش عالی از داشگاه آزاد اسلامی دریافت کرد.

با توجه به اطلاعات بدست آمده از سوابق فعالیت ها و بیوگرافی این مدیر، سابقه اجرایی وی به سال 1388 باز می گردد. ایشان در  این سال یکی از اولین مراکز آموزش الکترونیک کشور را به نام "مرکز توسعه آموزش های مجازی پارس" تاسیس کرد. او در مصاحبه های خود به این مورد اشاره کرده است که «راه اندازی این مرکز آموزشی تازه شروع راه من در حوزه آموزش کشور بود» پس از گذشت مدتی مجتمع آموزشی پارس پندار نهاد را تاسیس و کلیه فعالیت های آموزشی خود را تحت این برند انجام داد.اما طبق گفته های وی او هرگز دست از تلاش برنداشته و فعالیت های دیگری نیز در حوزه های مختلف انجام داد که از آن جمله می توان به چاپ و نشر در انتشارات نشر دیجیتال پارسیان، اعتبار سنجی و صدور استاندارهای شرکت ها در مرکز ارزیابی و اعتبار سنجی شرکت ها (کاوش) و امور گردشگری و مهاجرتی اشاره کرد. درحقیقت او درحال حاضر کسب و کارهای کوچک و بزرگ بسیاری زیرمجموعه هولدینگ پارس پندار نهاد دارد.

نتایج بررسی های به عمل آمده

با توجه به اتهامات وارده به وی در زمینه جعل مدرک و کلاهبرداری این طور به نظر می رسید که اگر مشکلی وجود داشته باشد، سرمنشا آن ها باید مراکز علمی آموزشی تحت مدیریت وی می بود. اما ما نیز دست روی دست نگذاشته و برای روشن شدن این موضوع  مراکز توسعه آموزش مجازی پارس، انتشارات پارسیان و نشر دیجیتال پارسیان را مورد بررسی قرار دادیم. طبق این بررسی ها به این نتیجه رسیدیم که تمامی فعالیت های این مراکز دارای مجوازت مربوطه از مراجع مربوطه زیربط بوده و موردی مغایر با قانون در فعالیت های آن ها مشاهده نشد.

بیایید به بیوگرافی این کارآفرین و مدیر جوان بازگردیم. در اطلاعات شخصی و فعالیت های وی عناوین نویسندگی و پژوهشگری نیز مشاهده می شد. در واقع تمام اطلاعاتی که در رزومه وی وارد شده بود صحیح و کامل بود. میثم شکری ساز دارای بیش از 20 مقاله پژوهشی با عناوین مختلف بود. همچنین از سال 1389 تا سال 1397 تعداد 10 کتاب از وی چاپ و به انتشار رسیده است. برخی از آن ها به قلم خود این مدیر و برخی نیز به عنوان مترجم چاپ شده اند. لازم به ذکر است که در حال حاضر نیز چند جلد کتاب با عناوین مختلف به قلم او در حال گذراندن مراحل چاپ و انتشار می باشند.

در سوابق اجرایی وی موارد متعددی از همکاری با مراکز دولتی مشاهده می شود. از جمله این همکاری ها می توان به این موارد اشاره کرد؛ مجری طرح آموزش ده هزار دفترICT  روستایی در زمینه گردشگری با همکاری وزارت ارتباطات، سازمان میراث فرهنگی و شرکت پست و مدیر مرکز شماره 3 جهاد دانشگاهی اصفهان. میثم شکری ساز به عنوان یکی از جوان ترین مدیران اقتصادی و کارآفرینان کشوری شناخته شده و در سال 1396 نیز به عنوان مدیر برتر فناوری اطلاعات کشور انتخاب شده است.


آیا این شایعات و اتهامات صحت دارند؟

در خبرهایی که این روزها خصوصا در فضای مجازی دست به دست می شوند، گفته شده که این مدیر جوان جاعل مدارک تحصیلی و کلاهبردار می باشد. به همین دلیل هم ما در همان قدم اول مجوزات و اعتبارنامه های موسسات این فرد را مورد بررسی قرارداده و مشکلی در هیچ یک از آن ها دیده نشد. شایان ذکر است که تمامی مجوازت معتبر بوده و قابلیت پیگیری و بررسی داشتند.

اما مورد بعدی که بسیار نظرمان را جلب کرد، این بود که انتظار داشتیم تعداد بیشتری از افراد از این مدیر جوان به اتهام کلاهبرداری شکایت کرده یا اعتراضی صورت دهند. مسلمادرصورتی که مدارک جعلی توسط این موسسات صادر شده و کلاه بزرگی به سر مردم گذاشته شده بود، انتظار می رفت حداقل تعداد کمی از این افراد دست به شکایت یا اعتراض بزنند، در حالی که وی هیچ شاکی حقیقی ندارد.

همچنین ما انتظار داشتیم مراجع قانونی در این باره واکنش نشان داده و موضوع را مورد بررسی دقیق قرار دهند و در صورت مشاهده هر گونه تخلف در فعالیت های این مراکز، اقداماتی در جهت جلوگیری از فعالیت آن ها و پلمپ مراکز انجام دهند. اما هیچ کدام از این مراجع واکنشی به این موضوع نشان نداده و اقدامی هم صورت نداند. از طرف دیگر هیچ گونه مدرک یا سندی نیز برای اثبات این ادعاها منتشر نشده است.

ما نیز با قراردادن تکه های این پازل در کنار یکدیگر، این طور نتیجه گرفتیم که این اتهامات کاملا بی پایه و اساس بوده و صحت ندارند. حتی بهتر است بدانید که درطول انجام این بررسی ها متوجه شدیم که میثم شکری ساز از این افراد شکایت و به دلیل تهمت و فرا فکنی و اتهامات بی پایه و اساس شکایت کرده است. دادگاه نیز در حکمی  رای را به سود این مدیر جوان صادر و طبق دستورات لازم برخی فعالیت مجازی این افراد را متوقف کرده اند. تا به امروز، براساس مدارک و اسناد موجود، این طور به نظر می رسد این اتهامات کاملا پوچ بوده و هیچ سند و مدرک معتبری پشت آن ها نیست. همچنین هیچ گونه مشکلی در فعالیت های میثم شکری ساز و مجموعه های تحت مدیریت وی مشاهده نشده و فعالیت های تمامی آن ها طبق برنامه ریزی های قبلی در حال ادامه است.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
شعرخوانی
کارتون
بدون شرح!

بدون شرح!

معمر اولچای
آخرین اخبار
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها