سرمقاله
یادداشت
اتحاد شوم دلواپسان و براندازان!

اتحاد شوم دلواپسان و براندازان!

علی شاملو / روزنامه‌نگار
به خودمان باختیم!

به خودمان باختیم!

محمد فتحی‌زاد / روزنامه‌نگار
«آیت ماندگار» رسانه‌ای همراه با زمان

«آیت ماندگار» رسانه‌ای همراه با زمان

مهدی آیتی / نماینده ادوار مجلس
گزارش
فايده باوری چيست؟

فايده باوری چيست؟

گروه فرهنگ و اندیشه
چرا رویای 92 بدل به کابوس 99 شد؟

چرا رویای 92 بدل به کابوس 99 شد؟

امیرحسین امیرفیض / روزنامه‌نگار
همدستی ترامپ و کرونا!

همدستی ترامپ و کرونا!

جهانگیر مصلی / خبرنگار
کد خبر: ۶۵۸۹
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۰ - ۰۳ آذر ۱۳۹۹ - 23 November 2020
یک پایگاه خبری آمریکایی نوشت:
یک پایگاه خبری آمریکایی با مطرح کردن نظر برخی کارشناسان و مقامات، احتمال بازگشت زودهنگام دولت بایدن به توافق هسته ای و چالش های آن را بررسی کرد.

آیت ماندگار- پایگاه خبری Just security در تحلیلی درباره تصمیم دولت  جو بایدن رئیس جمهور منتخب آمریکا برای بازگشت به توافق هسته ای[برجام]  به نقل از یک منبع آشنا به تفکرات بایدن نوشت:  با توجه به اینکه از زمان تحلیف جو بایدن تا زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ایران در ژوئن ۲۰۲۱ فقط ۵ ماه فرصت است، انتظار می‌رود که بایدن در همین مدت باقی مانده تلاش کند بازگشت ایران به تعهدات خود تحت توافق هسته‌ای را تضمین کند.

در ادامه این تحلیل همچنین به نقل از این منبع آمده که  «ایده بایدن درباره توافق هسته ای، مبنی بر این که" اگر ایران به تعهدات خود بازگردد واشنگتن به عنوان نقطه آغاز مذاکرات بعدی به برجام بازخواهد گشت" که پیش از انتخابات آن را مطرح کرده بود، ثابت است. 
این پایگاه خبری علاوه بر این نوشت: این مقام سابق آمریکایی همچنین مدعی شده است که بایدن پس از احیای اعتبار آمریکا، متحدان خود در اروپا را برای گشودن درهای دیپلماسی دیگر در مورد  پیشبرد برجام، محکم کردن بندهای این توافق و سیاست های ایران در منطقه آغاز می‌کند.

در این گزارش همچنین مطرح می شود که آمریکا می خواهد قبل از هرگونه مذاکره گسترده دیگری،  با بازگشت به برجام در ازای رعایت محدودیت های توافق هسته ای توسط ایران، مانع از توسعه فعالیت های هسته ای ایران شود که در خلال سیاست فشار حداکثری دولت ترامپ حاصل شده. 

همچنین پایگاه just security به نقل از یک مقام سازمان ملل که منحصرا درباره مسائل ایران فعالیت می کند، مدعی شده است که «بازگشت شسته و رفته» آمریکا به برجام مطمئن ترین راه برای بازگشت ایران به محدودیت های هسته‌ای تحت این توافق و محدود کردن ذخایر اورانیوم این کشور است. این مقام سازمان مللی تاکید کرد که آسان ترین مسیر رو به جلو، بازگشت بدون پیش شرط به برجام است. 

منبع: ایسنا
اخبار مرتبط
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
شعرخوانی
کارتون
بدون شرح!

بدون شرح!

معمر اولچای
آخرین اخبار
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها