سرمقاله
یادداشت
اتحاد شوم دلواپسان و براندازان!

اتحاد شوم دلواپسان و براندازان!

علی شاملو / روزنامه‌نگار
به خودمان باختیم!

به خودمان باختیم!

محمد فتحی‌زاد / روزنامه‌نگار
«آیت ماندگار» رسانه‌ای همراه با زمان

«آیت ماندگار» رسانه‌ای همراه با زمان

مهدی آیتی / نماینده ادوار مجلس
گزارش
فايده باوری چيست؟

فايده باوری چيست؟

گروه فرهنگ و اندیشه
چرا رویای 92 بدل به کابوس 99 شد؟

چرا رویای 92 بدل به کابوس 99 شد؟

امیرحسین امیرفیض / روزنامه‌نگار
همدستی ترامپ و کرونا!

همدستی ترامپ و کرونا!

جهانگیر مصلی / خبرنگار
کد خبر: ۶۵۹۷
تاریخ انتشار: ۱۲:۱۴ - ۰۳ آذر ۱۳۹۹ - 23 November 2020
با وجود ماشین ظرف‌شویی دیگر نیازی نیست ساعت‌ها سر پا بر سینک ظرف‌شویی وقت بگذاریم یا دستان خود را در معرض آب گرم و صابون‌های خشن بگذاریم.

آیت ماندگار- این دستگاه علاوه بر صرفه جویی در وقت، شست و شو را با آب داغ که موجب از بین رفتن باکتری‌ها و میکروب‌ها می‌شود، بسیار دقیق انجام می‌دهد. در واقع هدف از اختراع ماشین ظرف‌شویی شستن ظرف‌ها بوده است؛ اما گاهی اوقات وسایلی که اختراع می‌شوند برای موارد دیگری هم کاربرد دارند که در ادامه «ایرنا زندگی» شما را با مواردی از این قبیل آشنا می‌کند.

۱. مسواک و جای مسواک

مسواک‌ها جای مناسبی برای رشد باکتری‌ها و دیگر موجودات بیماری‌زا هستند. برس‌ مسواک‌ها اغلب از پلاستیک تهیه شدند که می‌توان به راحتی آنها را در ماشین ظرف‌شویی شست.

۲. ناخن‌گیر و لایه بردارها

می‌توانید برای شست و شوی ناخن‌گیر و دیگر وسایل بهداشتی مانند لایه بردارها از ماشین ظرف‌شویی استفاده کنید و آنها را ضدعفونی کنید.

۳. کلیدها

کلیدها اغلب جرم می‌گیرند و به علت پستی بلندی‌هایی که در سطح آنها وجود دارد سخت می‌شود همه‌ جای آن را تمیز کرد. بهتر است آنها را در ماشین ظرف‌شویی بشویید.

۴. دوش حمام

دوش‌های حمام از داخل رسوب می‌گیرند و در ظاهرشان کدر می‌شوند. بهتر است اول رسوب داخل را با مواد لازم پاک کنید و سپس برای پاکسازی ظاهر آن را در ماشین ظرف‌شویی بگذارید.

۵. کفش‌ها

شاید در گذشته برای شست و شوی کفش‌ها از ماشین لباس‌شویی استفاده کرده باشید. بهتر است بدانید که ماشین ظرف‌شویی کمتر از ماشین لباس‌شویی به کفش‌ها آسیب می‌رساند و بهتر آنها را می‌شوید. چرا که کفش‌ها با فشار آب شسته می‌شوند.

۶. برس‌ مو و براش آرایشی

می‌توانید دو هفته یکبار برس موی خود را در ماشین ظرف‌شویی بشویید. همچنین برای پاکسازی براش‌های آرایشی نیز آنها را در ماشین ظرف‌شویی بگذارید. چربی‌های انباشته شده در انواع برس‌ها، با آب داغ و مواد شوینده‌ی ماشین‌ ظرف‌شویی به راحتی از بین می‌روند.

۷. دکوری‌های خانه

برخی از دکوری‌های داخل خانه قابل شست و شو هستند پس می‌توانید آنها را نیز در ماشین ظرف‌شویی بگذارید.

منبع: ایرنا
اخبار مرتبط
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
شعرخوانی
کارتون
بدون شرح!

بدون شرح!

معمر اولچای
آخرین اخبار
پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها