سرمقاله
یادداشت
اتحاد شوم دلواپسان و براندازان!

اتحاد شوم دلواپسان و براندازان!

علی شاملو / روزنامه‌نگار
به خودمان باختیم!

به خودمان باختیم!

محمد فتحی‌زاد / روزنامه‌نگار
«آیت ماندگار» رسانه‌ای همراه با زمان

«آیت ماندگار» رسانه‌ای همراه با زمان

مهدی آیتی / نماینده ادوار مجلس
گزارش
فايده باوری چيست؟

فايده باوری چيست؟

گروه فرهنگ و اندیشه
چرا رویای 92 بدل به کابوس 99 شد؟

چرا رویای 92 بدل به کابوس 99 شد؟

امیرحسین امیرفیض / روزنامه‌نگار
همدستی ترامپ و کرونا!

همدستی ترامپ و کرونا!

جهانگیر مصلی / خبرنگار
کد خبر: ۶۹۸۳
تاریخ انتشار: ۱۶:۰۵ - ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - 26 January 2021
در زیر، یادداشتی از دومان سهند را می‌خوانید.

بانک دومان سهند

یادداشتی از دومان سهند

سالها بود پول‌های نقد یا ارز کشورها بر صنعت پولی و مالی سیطره داشتند. شعبه های مجلل، مدیران کت شلوار و کراوات پوش و تبلیغات پرهزینه جزو جدانشدنی بانکداری بود. ثروتمندان و پول‌های آنها، اولویت مدیران بانک‌ها بودند و حتی وام‌های کلان هم متعلق به برندهای برتر صنعت بود.

مدیران بانک‌های برتر دنیا با لابی‌گری و تفاهم داخلی ، اجازه رشد ایده های خلاقانه را به حوزه بانکداری نمی‌دادند. هنگام بحران ها مانند سال ۲۰۰۸ مدیران بانک‌ها همچنان حقوق و مزایای خود را می‌گرفتند و سهامداران باید اشتباهات بانک‌ها را با ضرر و افت ارزش سهامشان جبران می کردند. بانک‌ها با این توجیه که آنقدر بزرگ هستند که امکان ورشکستگی ندارند ؛ برای خود اعتبار می‌خریدند . اما بعد از سال ۲۰۱۰ و حضور استارت آپ های مالی، لرزه بر اندام بانکداری سنتی افتاد.

چند جوان ۲۰ ساله با نرم افزار انتقال پول "pay pal" سهم بزرگی در پرداخت و انتقال پول را از بانک ها گرفتند. بعد از آن کارآفرینان و استارت آپ های مالی رشد چشمگیری کردند و سنت های پوسیده بانکداری را زیر پا گذاشتند.  در حال حاضر مدیران اپلیکیشن‌های حوزه پولی به جای کراوات، تیشرت ساده می پوشند، به دنبال انحصار نیستند، در خانه یا گاراژ خانه یا دفتر کار کوچک کار می‌کنند و خبری از دفاتر مجلل نیست. پول های دیجیتال هم ارزها را زیر سوال برده اند.

بانکداری هوشمند | دومان کیست

مجموع این تغییرات باعث ایجاد بانک‌های هوشمند بدون شعبه های فیزیکی و قوانین دست و پاگیر بانکداری سنتی شده اند. نئو بانک‌ها حاصل گذار از بانکداری سنتی هستند. بلاکچین، فین تک، پی تک، کوین ها، اینشورتک، کراد فاندینگ ها، ولث تک؛ نسل جدید فناوری بانکداری را تشکیل خواهد داد.

دومان سهند کیست

دومان سهند متولد ۱۹۸۲ است . او از دهه ۲۰ زندگی به اقتصاد و فعالیت‌های مالی و پولی علاقه داشت و در همین حوزه ها به فعالیت و کسب تجربه مشغول بوده است . همچنین در حوزه تحلیل اقتصاد و گزارشگری مالی در نشریات معتبر کشور ، آثارش به چاپ رسیده است. برای شناخت بیشتر دومان سهند، به وب سایت تخصصی سرمایه گذاری دومان سهند مراجعه فرمایید.

تعریف دومان سهند از  بانکداری هوشمند

دومان سهند بانکداری بدون شعبه های فیزیکی و جایگزینی هوش مصنوعی به جای انسان را بانکداری هوشمند می نامد و معتقد است  تا سال ۲۰۵۰ ، بانکداری هوشمند می شود.

منبع: وب سایت تخصصی بانکداری هوشمند دومان سهند

برچسب ها: ارز ، آیت ماندگار
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
شعرخوانی
کارتون
بدون شرح!

بدون شرح!

معمر اولچای
آخرین اخبار
پربازدیدترین ها