سرمقاله
ایران ۱۴۰۰، کمی تا قسمتی ابری!

ایران ۱۴۰۰، کمی تا قسمتی ابری!

مهدی آیتی / نماینده مجلس ششم
یادداشت
اتحاد شوم دلواپسان و براندازان!

اتحاد شوم دلواپسان و براندازان!

علی شاملو / روزنامه‌نگار
به خودمان باختیم!

به خودمان باختیم!

محمد فتحی‌زاد / روزنامه‌نگار
«آیت ماندگار» رسانه‌ای همراه با زمان

«آیت ماندگار» رسانه‌ای همراه با زمان

مهدی آیتی / نماینده ادوار مجلس
گزارش
فايده باوری چيست؟

فايده باوری چيست؟

گروه فرهنگ و اندیشه
چرا رویای 92 بدل به کابوس 99 شد؟

چرا رویای 92 بدل به کابوس 99 شد؟

امیرحسین امیرفیض / روزنامه‌نگار
همدستی ترامپ و کرونا!

همدستی ترامپ و کرونا!

جهانگیر مصلی / خبرنگار
کد خبر: ۷۱۹۰
تاریخ انتشار: ۱۲:۲۹ - ۰۱ مهر ۱۴۰۰ - 23 September 2021
کاشت فوری ایمپلنت روشی است که طی آن ایمپلنت های دندانی بلافاصله پس از کشیدن دندان در فک قرار می گیرند.
ایمپلنت

آیت ماندگار- کاشت فوری ایمپلنت روشی است که طی آن ایمپلنت های دندانی بلافاصله پس از کشیدن دندان در فک قرار می گیرند. با قرار دادن ریشه ایمپلنت در محلی که به تازگی تخلیه شده است، شما فرآیند را ساده کرده و احتمال موفقیت آمیز بودن آن را افزایش می دهید. کاشت فوری ایمپلنت اساساً از دو مرحله مهم در طول یک نوبت مراقبت می کند. توجه داشته باشید که قرار دادن فوری ایمپلنت همان بارگذاری فوری ایمپلنت نیست. در حالی که مورد اول به قرار دادن در زمان کشیدن اشاره می کند، مورد دوم به بارگذاری دندان های جایگزین در زمان کاشت ایمپلنت اشاره می کند. بسته به ثبات ایمپلنت بلافاصله پس از کاشت، ممکن است یک بیمار هر دو روش یا یکی را انجام دهد.

سه پروتکل اصلی بارگذاری ایمپلنت وجود دارد، بارگذاری فوری در 48 ساعت، بارگذاری زودهنگام در عرض سه ماه و بارگذاری معمولی بین سه تا شش ماه پس از قرار دادن. اگر ایمپلنت فوری بیمار منجر به گرفتن کافی استخوان شود، بارگذاری فوری نیز ممکن است رخ دهد. با این حال اگر ایمپلنت نمی تواند تحت مقدار گشتاور مناسب نگه دارد، زمان بیشتری برای ادغام استخوان مورد نیاز است. 

کاشت سریع در ایمپلنت فوری هم برای بیماران و هم برای پزشکان مفید است. برخی از مزایای استفاده از این روش نسبت به روش های متداول کاشت ایمپلنت دندان عبارت است از:

جدول زمانی کوتاه تر: عمل ایمپلنت دندان روش جراحی ساده تر برای انجام جراحی های کمتر تهاجمی و بهبودی برای بیمار است.

مصرف کننده راضی که بیماران دیگر را به سمت شما می کشاند: همانند هر روش، فوری قرار دادن ایمپلنت با خطرات و اشکالاتی همراه است، هرچند مزایای آن معمولاً بیشتر است. گردش کار خود را ساده کرده و در کل تجربه بهتری را به بیماران ارائه می‌دهد. نیاز به هماهنگی بین جراح و دندانپزشک ترمیمی ممکن است قبل از بارگیری به زمان بهبود نیاز داشته باشد. همه بیماران در مقایسه با سایر انواع جایگزینی دندان کاندیدای مناسبی نیستند. 

باید تعویض فوری دندان را در نظر بگیرید؟

مزایای تعویض فوری دندان تک واحد: برای پنهان کردن فاصله لبخند خود نیازی به استفاده از پروتز متحرک ندارید و درمان شما به حداقل تعداد مراجعه به مطب نیاز دارد. تاج موقت که در ابتدا به دست می آورید دائمی نخواهد بود و کمی کوچکتر از اندازه کامل است، بنابراین هنگام نیش زدن با دندان های دیگر تماس نمی گیرد و خطر ایجاد ارتباط بین ایمپلنت و استخوان را مختل می کند. شما هنوز باید از جویدن در این منطقه اجتناب کنید و این کار را به بعدا از قرار گرفتن تاج دائمی موکول کنید. با این وجود تشخیص دندان موقتی از دندان های طبیعی و سالم شما دشوار خواهد بود. 

معایب ایمپلنت فوری

با این حال، جایگزین فوری دندان معایب منفی نیز دارد. استرس بیش از حد ایتکه ایمپلنت هنوز به طور کامل با استخوان زیرین ترکیب نشده است و می تواند باعث شکست درمان شود. البته خبر خوب این است که این اتفاق به ندرت رخ می دهد. در شرایط مناسب، تحقیقات نشان می دهد که میزان موفقیت این روش بسیار شبیه به تاخیر در قرار دادن تاج است. 

کدام نوع درمان برای شما بهتر است؟ 

تیم ایمپلنت شما (که اغلب شامل دندانپزشک، پریودنتیست یا جراح دهان و تکنسین آزمایشگاه دندانپزشکی می شود) توصیه های خاصی را بر اساس وضعیت فردی شما ارائه می دهد.

به طور کلی، به افرادی که بافت لثه یا استخوان نازک تری دارند (چه به دلیل عوامل ژنتیکی و چه ناشی از یک بیماری) بهتر است یک روش چند مرحله ای را در نظر بگیرند. همین امر در مورد افرادی که افرادی که خط لثه ای و لبخند ناهموار دارند صادق است. همچنین برای افرادی که خوردن غذاهای نرم تر برای آنها مشکل است و نمی توانند برای مدتی این رژیم غذایی را رعایت کنند، توصیه می شود از روش درمانی چند مرحله ای استفاده کنند. اما هنگامی که هیچ یک از این موارد وجود ندارد، کاشت فوری دندان با دوام طولانی مدت یک گزینه مناسب بشمار می رود. به ویژه هنگامی که کشیدن با حداقل ضربه انجام شود. همچنین هنگامی که عکس دندان های شما نشان می دهد که کاشت ایمپلنت با حداقل تهاجم امکان پذیر است نیز کاشت فوری دندان را توصیه می کنیم. متخصص ایمپلنت شما از تکنیک های خاصی برای حفظ سلامت لثه و بافت استخوانی استفاده می کند.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
شعرخوانی
کارتون
بدون شرح!

بدون شرح!

معمر اولچای
آخرین اخبار
پربازدیدترین ها