سرمقاله
ایران ۱۴۰۰، کمی تا قسمتی ابری!

ایران ۱۴۰۰، کمی تا قسمتی ابری!

مهدی آیتی / نماینده مجلس ششم
یادداشت
اتحاد شوم دلواپسان و براندازان!

اتحاد شوم دلواپسان و براندازان!

علی شاملو / روزنامه‌نگار
به خودمان باختیم!

به خودمان باختیم!

محمد فتحی‌زاد / روزنامه‌نگار
«آیت ماندگار» رسانه‌ای همراه با زمان

«آیت ماندگار» رسانه‌ای همراه با زمان

مهدی آیتی / نماینده ادوار مجلس
گزارش
فايده باوری چيست؟

فايده باوری چيست؟

گروه فرهنگ و اندیشه
چرا رویای 92 بدل به کابوس 99 شد؟

چرا رویای 92 بدل به کابوس 99 شد؟

امیرحسین امیرفیض / روزنامه‌نگار
همدستی ترامپ و کرونا!

همدستی ترامپ و کرونا!

جهانگیر مصلی / خبرنگار
کد خبر: ۷۲۶۱
تاریخ انتشار: ۱۸:۳۸ - ۱۴ خرداد ۱۴۰۱ - 04 June 2022
نماینده تبریز در مجلس یازدهم گفت: ۴۰ سال است که خبرنگار‌ها از سیاست‌مداران دلیل اوضاع نابسامان اقتصادی را پرسیده‌اند و آن‌ها هم با جواب‌هایشان، سر همه کلاه گذاشتند.
مسعود پزشکیان

آیت ماندگار- محمد آیتی: برخی به دولت سیزدهم دل بسته بودند که وقتی در راس کار قرار بگیرد، وضعیت اقتصادی، نظم بهتری پیدا کند و در نهایت، رضایت عمومی در جامعه حاصل شود، اما تا این‌جا که بیش از ۱۰ ماه از عمر دولت سیدابراهیم رئیسی گذشته است، خیلی امیدی در بین توده‌های مردم احساس می‌شود.

در همین خصوص، به سراغ مسعود پزشکیان نماینده مردم تبریز در مجلس یازدهم رفتیم و این پرسش را مطرح کردیم که چرا در این چهار دهه، شاهد روند ناامیدکننده در حوزه اقتصاد بودیم؟

پزشکیان گفت: طبیعی است، وقتی کار به این نقطه رسیده که حال و روز اقتصاد و مردم این شده، یعنی راه را اشتباه رفتیم، زیرا پیمودن راه درست، باعث چنین چالش‌های اقتصادی و معیشتی برای مردم نمی‌شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزود: چرایی این روند را باید از اقتصاددانان پرسید. پاسخ به این سوال، ارائه یک نسخه ساده نیست. ۴۰ سال است که خبرنگار‌ها از سیاست‌مداران این سوال پرسیده‌اند و آن‌ها هم با جواب‌هایشان، سر همه کلاه گذاشتند.

پزشکیان تصریح کرد: باید یاد بگیریم، وقتی بحرانی در حوزه‌ای پیش می‌آید، به سراغ افرادی برویم که علم و دانش آن را داشته باشند. اینکه سوال به این مهمی و تخصصی از فردی که از دانش لازم اقتصادی برخوردار نیست، پرسیده شود، باعث انتقال اطلاعات نادرست به مردم می‌شود.

وی یادآور شد: من کارشناس اقتصادی نیستم، اما در حوزه پزشکی می‌توانم جواب‌های به نسبت درستی را بدهم، پس این جفا در حق مردم است که بیایم و یک نسخه برای اقتصاد کشور ارائه کنم.

نماینده مردم تبریز در پایان خاطرنشان کرد: از نظر علمی، اگر بخواهیم از این وضعیت اقتصادی سخت، خلاص شویم، باید کار را به کاردان بسپاریم که اکنون متاسفانه کار دستِ کاردان نیست.

منبع: نشان تجارت

اخبار مرتبط
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
شعرخوانی
کارتون
بدون شرح!

بدون شرح!

معمر اولچای
آخرین اخبار
پربازدیدترین ها