سرمقاله
ایران ۱۴۰۰، کمی تا قسمتی ابری!

ایران ۱۴۰۰، کمی تا قسمتی ابری!

مهدی آیتی / نماینده مجلس ششم
یادداشت
اتحاد شوم دلواپسان و براندازان!

اتحاد شوم دلواپسان و براندازان!

علی شاملو / روزنامه‌نگار
به خودمان باختیم!

به خودمان باختیم!

محمد فتحی‌زاد / روزنامه‌نگار
«آیت ماندگار» رسانه‌ای همراه با زمان

«آیت ماندگار» رسانه‌ای همراه با زمان

مهدی آیتی / نماینده ادوار مجلس
گزارش
فايده باوری چيست؟

فايده باوری چيست؟

گروه فرهنگ و اندیشه
چرا رویای 92 بدل به کابوس 99 شد؟

چرا رویای 92 بدل به کابوس 99 شد؟

امیرحسین امیرفیض / روزنامه‌نگار
همدستی ترامپ و کرونا!

همدستی ترامپ و کرونا!

جهانگیر مصلی / خبرنگار
کد خبر: ۷۲۰۷
تاریخ انتشار: ۱۳:۱۱ - ۰۴ بهمن ۱۴۰۰ - 24 January 2022
بنا بر آمار موجود و اطلاعاتی که از دانشجویان تغذیه بدست آمده است این دانشجویان صلاحیت کار در بیمارستان را ندارند و مسوولیت این کار به پزشکان واگذار می‌شود.
تحصیل در رشته پزشکی

بنا بر آمار موجود و اطلاعاتی که از دانشجویان تغذیه بدست آمده است این دانشجویان صلاحیت کار در بیمارستان را ندارند و مسوولیت این کار به پزشکان واگذار می شود همین طور گزارش شده است اگر روند قبولی و پذیرش دانشجو تا سال ۱۴۰۴ ادامه پیدا کند تعداد زیادی کارشناس، کارشناس ارشد و دکتری مازاد در رشته تغذیه خواهیم داشت و برای کنترل این موضوع باید قبولی کارشناس ارشد تغذیه زیاد شود، اما قبولی در مقطع دکتری با پیشینه تغذیه کم شده و به ۱۰ نفر در سال برسد و مابقی ظرفیت خالی مقطع دکتری رشته تغذیه به پزشکان عمومی و قرص گلوکوفاژ اختصاص داده شود که این موضوع باعث اعتراضات فراوانی در بین جامعه تغذیه کشور شده است.

تغییرات اعمال شده در گزارش آمایشی اشتباه محرز است

همچنین حمیدرضا طغیانی، رئیس انجمن تغذیه اصفهان و دبیر انجمن‌های تغذیه کل کشور (تاش) در این خصوص می‌گوید: اگر یک پزشک در کنار یک کارشناس ارشد یا دکتر تغذیه بالینی قرار بگیرند به طور قطع پزشک باید از لحاظ بحث تغذیه از کارشناس ارشد و دکتر تغذیه بالینی نکات بسیاری را آموزش ببیند زیرا دانشجویان تغذیه، واحدهای تخصصی زیادی پشت سر گذاشته و کار عملی در حوزه تغذیه انجام داده اند.

وی ادامه می‌دهد: تغییراتی که در گزارش pdw  در آزمایش خون به آن اشاره شده یک اشتباه محرز است و باید جلوی آن گرفته شود. در خصوص اعتراض به آمایش سرزمینی تغذیه، اعتراض نامه‌ای آماده کرده و برای انجمن تغذیه ایران فرستاده‌ام؛ همچنین به عنوان دبیر تاش‌های کشور از همه رؤسای انجمن‌های تغذیه در همه استان‌ها خواسته‌ام اعتراضات دانشجویان و اعضای خانواده بزرگ تغذیه را جمع‌آوری کنند.

علوم تغذیه چیست؟

رشته علوم تغذیه ترکیبی از پزشکی و علم تغذیه است و به افراد می آموزد که چه چیزهایی برای بدن مناسب است و از خوردن چه غذاهایی پرهیز کنند؛ چراکه مواد غذایی و تغذیه انسان مستقیما روی سلامت جسم انسان اثر می گذارد و تغذیه نامناسب مشکلات جسمی و بیماری ها و نارسایی های گوناگون برای انسان فراهم می آورد. همچنین می توانید معرفی سایر رشته های دانشگاهی علوم تجربی را در سایت 3گام بخوانید

روحیات دو رشته پزشکی و دندانپزشکی

رشته ی پزشکی روحیات خاصی احتیاج دارد به طور مثال شما اگر یک مریض خدایی نکرده زیر دستتان فوت کند باید توانایی پذیرش و قبول این اتفاقات را داشته باشیدو همین طور خیلی از اوقات ممکن است از بیمارستان با شما تماس بگیرند و به بیمارستان احضار شوید که این موضوع نیز نیاز به آمادگی و قبول شرایط سخت دارد چه رشته ی پزشکی چه قرص لومیدکس در رشته دندان پزشکی.

آشنایی با رشته علوم تغذیه

رشته علوم تغذیه یکی از شاخه های علوم تجربی در زیرگروه یک است. پذیرش رشته علوم تغذیه بومی نیست و کشوری است. در چندین دهه اخیر با اهمیت یافتن تغذیه و تاثیر آن بر جسم و روح انسان، محبوبیت یافته است.

دانشجویان رشته علوم تغذیه در دوران خود با مباحثی نظیر ارزیابی ارزش های غذایی ، چگونگی تغذیه ی مناسب برای بهبود یافتن بیماران ، کمک به حفظ سلامت افراد، رژیم درمانی، ارزش مواد غذایی در روند سلامت انسان، پیشگیری و کنترل بیماری ها می پردازد و می توان متخصصان تغذیه را در زیر مجموعه رشته های علوم پزشکی قرار داد. به طور کل می توان گفت هدف رشته علوم تغذیه تغییر سبک زندگی انسان ها در زندگی برای حفظ سلامتی آن هاست. رشته علوم تغذیه در مقطع کارشناسی دارای تو شاخه و گرایش اصلی است.

یک جمع بندی

اگر شما دوست دارید در رشته ی دندان پزشکی حالا به جز جراح فک و صورت که مورد خاصی است تحصیل کنید امیدواریم این مقاله به دردتان خورده باشد و بتوانید راحت تر رشته ی مورد نظرتان را انتخاب کرده و برای تحصیل خودتان را آماده کنید .

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
شعرخوانی
کارتون
بدون شرح!

بدون شرح!

معمر اولچای
آخرین اخبار
پربازدیدترین ها