- پنجشنبه ۲۸ تير ۱۴۰۳2024 July 18

دو هفته نامه آیت ماندگار

سرمقاله
ایران ۱۴۰۰، کمی تا قسمتی ابری!

ایران ۱۴۰۰، کمی تا قسمتی ابری!

مهدی آیتی / نماینده مجلس ششم
یادداشت
اتحاد شوم دلواپسان و براندازان!

اتحاد شوم دلواپسان و براندازان!

علی شاملو / روزنامه‌نگار
به خودمان باختیم!

به خودمان باختیم!

محمد فتحی‌زاد / روزنامه‌نگار
«آیت ماندگار» رسانه‌ای همراه با زمان

«آیت ماندگار» رسانه‌ای همراه با زمان

مهدی آیتی / نماینده ادوار مجلس
گزارش
فايده باوری چيست؟

فايده باوری چيست؟

گروه فرهنگ و اندیشه
چرا رویای 92 بدل به کابوس 99 شد؟

چرا رویای 92 بدل به کابوس 99 شد؟

امیرحسین امیرفیض / روزنامه‌نگار
همدستی ترامپ و کرونا!

همدستی ترامپ و کرونا!

جهانگیر مصلی / خبرنگار
کد خبر: ۷۴۶۵
تاریخ انتشار: ۱۱:۰۲ - ۲۳ بهمن ۱۴۰۲ - 12 February 2024
همزمان با فتح کانال ۴۸ هزار دلار

بیت‌کوین رکورد دوساله خود را شکست

قیمت بیت‌کوین بعد از دی‌ماه ۱۴۰۰ به بیش از ۴۸ هزار دلار رسید. همزمان ارزش اتریوم در ایران برای اولین بار از مرز ۱۳۸ میلیون تومان عبور کرد
آیت ماندگار- بیت‌کوین با فتح کانال ۴۸ هزار دلار روی قله دو ساله قرار گرفت. قیمت بیت‌کوین یکشنبه ۲۲ بهمن بعد دی‌ماه ۱۴۰۰ فرصت آفتابی شدن در کانال ۴۸ هزار دلار را پیدا کرد و در ساعاتی از روز به شکل لحظه‌ای از مرز ۴۸ هزار و ۵۰۰ دلار عبور کرد. همزمان با روشن شدن موتور بیت‌کوین و تزریق یکشبه ۱۳ میلیارد دلار به بازار، ارزش بازار کریپتو به مرز ۱.۹ تریلیون دلار ارتقا پیدا کرد که بالاترین عدد از اردیبهشت ۱۴۰۰ است. به تبع افزایش قیمت بیت‌کوین، اتریوم به‌عنوان دومین رمزارز مهم بازار بعد از چند هفته از مرز دو هزار و ۵۰۰ دلار گذشت و برای اولین بار در ایران بیش از ۱۳۸ میلیون تومان معامله شد.

قیمت بیت‌کوین؛ ۴۸ هزار و ۱۲۰ دلار

قیمت بیت‌کوین به‌شکل لحظه‌ای امروز به ۴۸ هزار و ۱۲۰ دلار رسید تا با احتساب تتر ۵۵ هزار تومانی، به پول خودمان معادل دو میلیارد و ۶۴۷ میلیون تومان ارزش داشته باشد.

قیمت بیت‌کوین نسبت به دیروز که در محدوده ۴۷ هزار دلار معامله می‌شد، حدود دو درصد رشد داشته و حالا نمودار‌ها نشان می‌دهد رهبر بازار ارز دیجیتال در بهترین وضعیت از دی‌ماه دوسال قبل قرار گرفته است.

بیت‌کوین به خاطر جایگاهی که در هفته گذشته تجربه می‌کرد، بازدهی هفت‌روزه ۱۲ درصدی را به جا گذاشته و از این حیث سرمایه‌گذاران آن نسبت به اغلب رمزارز‌های دیگر باید راضی‌تر باشد.

بیت‌کوین دقیقا بعد از ۱۳ آذر ۱۴۰۰ مجال قدم گذاشتن در محدوده ۴۸ هزار دلار را پیدا کرده و در شبانه‌روز قبلی به‌شکل لحظه‌ای تا ۴۸ هزار و ۵۳۰ دلار جلو رفته است. مرزی که فعلا محدوده مقاومتی جدید بیت‌کوین به‌شمار می‌رود و اگر رهبر بازار موفق به عبور از آن نشود، سرمایه‌گذاران امیدوار به محدوده حمایتی شکل‌گرفته در کف کانال ۴۸ هزار دلار هستند. همزمان با افزایش دوباره توجه‌ها به بیت‌کوین و بالارفته تب خرید بیت‌کوین، تسلط این ارز دیجیتال به حدود ۵۲ درصد از کل بازار رسیده و از این نظر هم شاهد بهترین فرم در سال گذشته هستیم.

قیمت اتریوم؛ دو هزار ۵۱۰ دلار

قیمت اتریوم فعلا دو هزار و ۵۱۰ دلار است. نسبت به دیروز قیمت اتریوم نزدیک یک درصد افزایش پیدا کرده، اما درمقایسه با هفته قبل با بازدهی ۹ درصدی روبرو هستیم و بعد تقریبا یک ماه شاهد عبور اتریوم از مرز دو هزار و ۵۰۰ دلار بودیم.

اتریوم به پول خودمان تقریبا ۱۳۸ میلیون تومان ارزش دارد و بدنیست بدانید این عدد بالاترین قیمت ریالی اتریوم تا الان است. اتریوم از نظر تسلط به بازار ارز دیجیتال، با سهم ۱۶.۵ درصدی بعد بیت‌کوین در جایگاه دوم قرار دارد و در شبانه‌روز قبلی کمی بیش از هفت میلیارد دلار به‌خاطر خریدوفروش اتریوم در بازار جابه‌جا شده است.

اتریوم حالا با نزدیک شدن به مرز دو هزار و ۵۰۰ دلار، با محدوده مقاومتی دو هزار و ۵۲۰ دلار روبرو است و آنطرف در مرز دو هزار و ۴۹۰ دلار و بعد از آن دو هزار و ۴۱۹ دلار حمایت می‌شود.

قیمت انواع ارز دیجیتال

بیت‌کوین با قدم‌های کوتاه، موفق به فتح قله دو ساله شد، اما بقیه آلت‌کوین‌ها شبانه‌روز نسبتا آرامی را پشت‌سر گذاشتند. آوالانچ که مثلا بهترین عملکرد روزانه را از خودش نشان داده، بیشتر از سه درصد بازدهی نداشته.

قیمت آوالانچ با رشد سه درصدی به مرز ۴۰ دلار نزدیک شد و بعد از آن کاردانو یا همان ADA با ثبت بازدهی مثبت دو درصد عملکرد بهتری داشت.

سولانا، ریپل و دوج‌کوین که از نظر تسلط به بازار به ترتیب در جایگاه‌های پنجم، ششم و دهم قرار دارند، ۲۴ ساعت قبلی را با بازدهی مثبت یک درصد پشت‌سر گذاشتند و بایننس‌کوین که بعد از بیت‌کوین، اتریوم و تتر در رتبه چهارم قرار دارد، بازدهی صفر درصدی داشته است.
نظرشما
شعرخوانی
کارتون
بدون شرح!

بدون شرح!

معمر اولچای
آخرین اخبار