- شنبه ۰۲ تير ۱۴۰۳2024 June 22

دو هفته نامه آیت ماندگار

سرمقاله
ایران ۱۴۰۰، کمی تا قسمتی ابری!

ایران ۱۴۰۰، کمی تا قسمتی ابری!

مهدی آیتی / نماینده مجلس ششم
یادداشت
اتحاد شوم دلواپسان و براندازان!

اتحاد شوم دلواپسان و براندازان!

علی شاملو / روزنامه‌نگار
به خودمان باختیم!

به خودمان باختیم!

محمد فتحی‌زاد / روزنامه‌نگار
«آیت ماندگار» رسانه‌ای همراه با زمان

«آیت ماندگار» رسانه‌ای همراه با زمان

مهدی آیتی / نماینده ادوار مجلس
گزارش
فايده باوری چيست؟

فايده باوری چيست؟

گروه فرهنگ و اندیشه
چرا رویای 92 بدل به کابوس 99 شد؟

چرا رویای 92 بدل به کابوس 99 شد؟

امیرحسین امیرفیض / روزنامه‌نگار
همدستی ترامپ و کرونا!

همدستی ترامپ و کرونا!

جهانگیر مصلی / خبرنگار
کد خبر: ۷۴۷۲
تاریخ انتشار: ۰۷:۱۷ - ۰۵ اسفند ۱۴۰۲ - 24 February 2024

مهمترین روش‌های گرفتن اقامت کانادا دائم و موقت

مهاجرت به کانادا، امروزه تبدیل به یکی از دغدغه‌های جوانان متخصص ایرانی شده است و سوالات بسیار زیادی در این خصوص دارند.
آیت ماندگار- مهاجرت به کانادا، امروزه تبدیل به یکی از دغدغه‌های جوانان متخصص ایرانی شده است و سوالات بسیار زیادی در این خصوص دارند. در حال حاضر براساس تجربه، ارزان‌ترین روش مهاجرت به کانادا: برنامه استانی، اسپانسرشیپ خانواده و ازدواج؛ سریعترین: اکسپرس انتری؛ راحت‌ترین راه: استارتاپ و تحصیلی است. بر اساس گزارش اداره مهاجرت کانادا (IRCC)، در سال گذشته، بیش از 437000 مقیم دائم به همراه بیش از 604000 نیروی کار موقت در کانادا پذیرفته و در مشاغل مختلف مستقر شدند. کانادا با معرفی انواع برنامه‌ها و ویزاها، مسیرهایی را برای ورود و اقامت مهاجران، پیش‌روی‌شان قرار می‌دهد. برای اینکه بتوانید بهترین روش را برای اقامت انتخاب کنید، ادامه مطلب را مطالعه کنید.


انواع روش‌های گرفتن اقامت کانادا، کدام‌اند؟

روش‌هایی که به اقامت دائم و موقت ختم می‌شوند عبارت‌اند از:

•    مهاجرت کاری

•    مهاجرت تحصیلی

•    برنامه‌های نامزدی استانی 

•    استارتاپ و کارآفرینی

•    خوداشتغالی

•    خرید بیزنس آماده

•    اسپانسرشیپ اعضای خانواده

•    مهاجرت از طریق ازدواج

•    مهاجرت از طریق تولد

در ادامه، تمامی راه‌ها معرفی می‌شوند:

مهاجرت کاری به کانادا  

کانادا راه‌های مختلفی را برای مهاجرت کاری با هدف جذب نیروهای کار ماهر، کارآفرینان و تمامی افرادی که به اقتصاد این کشور کمک می‌کنند، قرار داده است که عبارت‌اند از:

•    جاب آفر یا پیشنهاد شغلی: اگر کارفرمای کانادایی نتوانست از این کشور، کسی را برای جایگاه شغلی موردنیازش پر کند، می‌تواند متقاضیان خارجی که مهارت و تجربه انجام آن کار را دارند، استخدام کند. برای این منظور، یک پیشنهاد شغلی یا جاب آفر کانادا برای آن‌ها ارسال می‌کند و متقاضیان می‌توانند به‌صورت موقت در این کشور زندگی و کار کنند. هزینه مهاجرت کاری از این روش، 435 دلار کانادا است.

•    سیستم اکسپرس انتری: سیستم اکسپرس انتری که با امتیازبندی کار می‌کند، شامل چهار برنامه، اسکیل ورکر کانادا یا نیروی کار ماهر فدرال ، کلاس تجربه کار کانادایی ، اسکیل ترید کانادا یا برنامه مشاغل ماهر فدرال  و برنامه مهاجرتی آتلانتیک است.  این چهار برنامه، اقامت شما را در کانادا، دائم می‌کنند.  مجموع هزینه برای یک خانواده 3 نفری از این روش، 3210 دلار کانادا است.

مهاجرت تحصیلی به کانادا

دریافت ویزای دانشجویی کانادا که با نام مجوز تحصیلی  شناخته می‌شود، یکی از راه‌های دریافت اقامت موقت کانادا برای دوره‌ای است که درس و یا برنامه آموزشی شما در موسسه کانادایی به اتمام برسد. این مجوز به شما این امکان را می دهد که در طول دوره یا برنامه خود در یک موسسه معتبر در کانادا تحصیل کنید. هزینه مهاجرت تحصیلی کانادا، 36585 دلار کانادا است. شرایط دریافت ویزای تحصیلی عبارت است از:

•    لازم است که آیلتس 6 الی 6.5 داشته باشید. برای مثال دانشگاه‌های رتبه بالای کانادا، دانشگاه تورنتو، بریتیش کلمبیا و مک‌گیل، آیلتس 6.5 موردقبول‌شان است.

•    برای دریافت ویزای تحصیلی در کانادا در سال 2024، یک متقاضی باید تمکن مالی، 20635 دلار را نشان دهد. این مقدار برای پوشش هزینه‌های زندگی، شهریه سال اول و هزینه‌های سفر است.


مهاجرت به کانادا از طریق برنامه‌های استانی

برخی از متقاضیان علاقمند به زندگی و کار در یک استان خاص هستند. بنابراین، این افراد با توجه به نیاز هر استان، می‌توانند از طریق تحصیلی، سرمایه‌گذاری و یا برای جبران کمبود نیروی کار، تقاضا کنند. با این روش، دریافت اقامت دائم کانادا، صد در صد است. توجه به این نکته مهم است که بیش از 80 برنامه استانی مختلف در کانادا وجود دارد که هرکدام، شرایط خاص خود را دارند. متقاضیان باید شرایط خاص استانی را که درخواست می‌دهند، بررسی کنند. اگر از طرف هر استان انتخاب و یا به اصطلاح nominee شوید، 600 امتیاز در این سیستم کسب خواهید کرد. برای نامزد شدن، کافی است که در پروفایل اکسپرس انتری خود، نشان دهید که به یکی از استان‌های کانادا علاقمند هستید. بعد از دریافت notification of interest، می‌توانید از طریق این سیستم اقدام کنید و خیلی سریع اقامت دائم خود را اخذ کنید.

مهاجرت از طریق استارتاپ و کارآفرینی

ویزای استارتاپ کانادا مخصوص کارآفرینانی است که ایده نوآورانه‌ای برای راه‌اندازی یک کسب‌وکار دارند. ایده نوآورانه نباید تکراری باشد، یکی از مشکلات بازار کانادا را حل کند و برای شهروندان کانادایی، اشتغال‌زا باشد. کافی است که یک نامه حمایتی (LOS) از یک شرکت حمایتی دریافت کنید. سپس با ارسال درخواست و مدارک مربوطه، حداکثر سه سال، منتظر بمانید تا ویزا را اخذ کنید. با داشتن یک ورک پرمیت کانادا، می‌توانید حتی زودتر از سه سال به کانادا بروید، به این بهانه که می‌خواهید کارهای مربوط به ثبت شرکت را انجام دهید. هزینه مهاجرت از طریق استارتاپ کانادا (برای یک خانواده 3 نفره)، 4375 دلار است. شرایط این روش مهاجرت عبارت است از:

•    گرفتن نامه حمایتی از سمت شرکت‌های حمایت‌کنند یا سرمایه‌گذار

•    داشتن مدرک زبان در سطح CLB5

•    داشتن رزومه (CV) و بیزینس پلن یا طرح کسب‌وکار

مهاجرت از طریق ازدواج

برای مهاجرت از این طریق، یک شهروند یا مقیم دائم کانادا، می‌تواند با نشان دادن یک رابطه واقعی، ارائه مدرک ازدواج یا زندگی مشترک و حمایت مالی از او، درخواست اسپانسرشیپ یا حمایت از همسرش را بدهد. در این روش، باید حتما از نظر قانونی، ازدواج‌تان معتبر باشد و تمام مدارک موردنیاز را ارائه دهید. از طریق ازدواج می‌توانید اقامت دائم را دریافت کنید. کسی که حمایت‌کننده و یا اسپانسر می‌شود، باید توانایی کمک مالی و تامین نیازهای اساسی همسر خود را داشته باشد. هزینه مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج ، 1080 دلار کانادا است.

مهاجرت به کانادا از طریق تولد فرزند

دو راه وجود دارد که از این طریق، شهروند کانادا شوید:

•    در کانادا متولد شده‌اید، حتی اگر هیچ یک از والدین‌تان کانادایی نباشند:

در این حالت، شهروند کانادا خواهید بود و می‌توانید از خدمات تحصیل رایگان، داشتن پاسپورت کانادایی، داشتن حق رای، امکان سفر آسان به داخل و خارج کانادا، استفاده از مراقبت‌های بهداشتی به‌صورت رایگان، استفاده کنید. در نظر داشته باشید که تابعیت فرزند بر روند اخذ اقامت دائم و یا شهروندی والدین تاثیری ندارد.

•    اگر در خارج از کانادا متولد شده باشید، اما یکی از والدین شما کانادایی باشد:

این افراد می‌توانند، شهروندی کانادا را دریافت کنند و بعد از آن، تمامی حقوق یک شهروند را خواهند داشت.

مهاجرت از طریق خوداشتغالی

ویزای خوداشتغالی، مخصوص افرادی است که حداقل دو سال در زمینه ورزشی و یا هنری، به‌صورت خوداشتغال و یا حرفه‌ای در سطح بین‌المللی و یا جهانی کار کرده باشند. فیلمسازان، روزنامه‌نگاران، طراحان صحنه، مربیان تیم ورزشی و غیره، از جمله مشاغل موردقبول هستند که می‌توانند از این طریق به کانادا مهاجرت کنند. داشتن حداقل 2 سابقه کاری مرتبط در 5 سال گذشته الزامی است. هزینه مهاجرت به کانادا از طریق خوداشتغالی ، 3,820 دلار کانادا است.

مهاجرت از طریق خرید بیزنس در کانادا

این روش مهاجرت، تخصص تیم حرفه‌ای مشاوره پارسی کانادا است. امسال بیش از 45 نفر در این موسسه از طریق خرید بیزنس آماده، اقامت دائم خود را دریافت کرده‌اند. با داشتن بیش از 150 هزار دلار سرمایه، می‌توانید با خرید بیزنس در کانادا، اقامت دریافت کنید. این بیزنس‌ها شامل، رستوران، کافی‌شاپ، آرایشگاه، داروخانه و غیره هستند.

بعد از یافتن مسیر مهاجرتی برای دریافت اقامت کانادا، چه کنیم؟

بررسی شرایط لازم برای اخذ اقامت دائم کانادا، موضوع این مقاله است. پس از مطالعه این مطلب، در صورت انطباق شرایط شما با معیارهای تعیین شده، می‌توانید با یک موسسه مهاجرتی صاحب صلاحیت جهت دریافت مشاوره تخصصی و برنامه‌ریزی دقیق اقدام کنید. منبع این مقاله وبسایت پارسی کانادا (parsicanada.com) است.
برچسب ها: مهاجرت ، آیت ماندگار
نظرشما
شعرخوانی
کارتون
بدون شرح!

بدون شرح!

معمر اولچای
آخرین اخبار